2 719
0
Інтереси т.в.о. міністра освіти і науки Сергія Шкарлета, який судиться з нацагентством через рішення про плагіат, представляє той самий адвокат, що й першого заступника глави адміністрації президента Віктора Януковича.
Про це “Новій українській школі” повідомив керівник секретаріату Михайло Винницький Національного агентства з питань забезпечення якості освіти, чиє рішення оскаржує в суді очільник МОН.
Так, з агентством щодо плагіату Шкарлета контактує Іван Бойченюк – та сама людина представляє інтереси соратника Януковича Андрія Портнова, який також судиться з агенством щодо рішення про плагіат в його роботах.
Загалом, окрім Шкарлета, з агентством щодо рішень про плагіат судяться ще четверо людей:
Наразі НАЗЯВО не отримало офіційного повідомлення від ОАСК щодо позову Шкарлета.
Також Винницький пояснює програші агентства в суді першої інстанції тим, що він інтерпретує все, що стосується плагіату, з погляду законодавства про інтелектуальну власність, а не законодавства про освіту.
Як пояснив він, з погляду законодавства про інтелектуальну власність має бути сторона, яка постраждала через плагіат. Тому позивачем у такий справі має бути людина, в якої “списали” – іншими словами, така людина має подати позов на плагіатора. Саме за такою логікою ОАСК виносить рішення на користь тих, чий плагіат підтвердило агентство – коли постраждала сторона не заявляла про порушення.
Тому в НАЗЯВО зазначають, що рішення ОАСК щодо позову Шкарлета є “передбачуваним” і готуються відстоювати свою позицію в апеляційному суді.
Зараз в агентстві намагаються довести свої позиції в апеляціях з погляду освітнього законодавства, що не вимагає постраждалої сторони.
Нагадаємо, т.в.о. міністра освіти і науки Сергій Шкарлет подав позов проти Національного агентства з питань забезпечення якості освіти, де просить скасувати рішення про плагіат у його наукових роботах.
11 вересня НАЗЯВО ухвалило рішення, в якому підтвердило плагіат у наукових роботах Шкарлета – для перевірки його робіт залучали міжнародних експертів. Із рішенням можна ознайомитись тут.
“Нова українська школа”
Ілюстрація: скріншот ефіру телеканалу “Рада”
Обговорення