536
0
Освітян, старшокласників, батьків і всіх зацікавлених запрошують зануритися в українську літературу та взяти участь у безплатних офлайн-іграх за творами класиків.
Про це редакції “НУШ” повідомили автори проєкту – Студія навкололітературних ігор “Перефарбований Лис”.
Зареєструватися на гру у своєму місті всі охочі можуть за посиланням.
Офлайн-заходи відбудуться протягом липня – вересня в 7 містах України:
Як розповіли організатори, формат навкололітературних ігор – це “спосіб глибокої взаємодії з українською літературою та культурою”. Він дає змогу безпечно прожити досвід, описаний в книзі, та:
“Гра допоможе побачити варіативність різних життєвих стратегій і рішень. Адже “Перефарбований Лис” пропонує не зіграти текст, як п’єсу, а “переграти” його. Вийти за межі прописаних сюжетних ходів, дозволити собі (і персонажам) нешаблонні дії, відчути історичні контексти та їхні зміни”, – додали автори проєкту.
Зокрема, на учасників і учасниць чекають:
За словами організаторів, кожна гра починається зі знайомства учасників і створення дружньої атмосфери. Після чого:
У фіналі кожної зустрічі відбувається обов’язкова рефлексія – фасилітоване обговорення, у ході якого учасники й учасниці діляться усвідомленнями й враженнями.
Педагоги й педагогині можуть також стати амбасадорами студії “Перефарбований Лис” і проводити ігри самостійно. Для цього необхідно прийти на “лисячу” зустріч, аби:
Організатори нададуть освітянам усі необхідні матеріали й розкажуть про тонкощі проведення ігор. Для учителів також проводитимуть вебінари про використання ігор під час уроків чи позакласних занять.
“Гра позбавляє страху перед грубими томами класиків, перед не завжди зрозумілою сучасним дітям мовою, перед заплутаними перипетіями сюжету. Врешті, гра – найприродніший для дітей формат пізнання й розвитку”, – пояснили автори ініціативи.
Докладніше дізнатися про проєкт усі охочі можуть на Instagram-сторінці або на офіційному сайті “Перефарбованого Лиса”.
Читайте також: “Меми, емодзі, рольові ігри: як учням запам’ятати все про історичних осіб. 5 активностей, які справді працюють”.
Титульне фото й фото в тексті: Студія навкололітературних ігор “Перефарбований Лис”
Обговорення