1 844
0
Українські школярі взяли участь у Всеукраїнському проєкті “Мішечок”. Він тривав із 3 квітня до 12 травня 2023 року й об’єднав 22 911 учасників у 24 регіонах України. Разом учні пошили 59 072 мішечки – це дозволяє вберегти планету від 17 млн 721 тис. 600 пластикових пакетів.
Про це розповідає Міністерство освіти і науки України.
Всеукраїнський проєкт “Мішечок” проводять щорічно. Його мета – використання багаторазового пакування, надання старим речам другого життя, формування екологічної свідомості, дбайливого ставлення дітей і молоді до довкілля.
Школярів і молодь заохочують виготовляти мішечки й торбинки – екологічну альтернативу пластикову пакуванню.
Як нагадали в МОН, за чотири роки проєкту учнівська молодь разом із родинами пошила:
Загалом за період проєкту пошили 146 325 екоторбинок та зберегли довкілля України від використання 43 млн 897 тис. 500 пластикових пакетів.
“Пам’ятайте, що користування одним багаторазовим мішечком рятує планету в середньому від 300 пластикових пакетів”, – зазначили в Міністерстві.
Найактивнішими учасниками цьогорічного проєкту стали Полтавська, Київська, Вінницька, Дніпропетровська та Хмельницька області. Учасники використовували старі вживані речі, перешиваючи їх на екологічні та трендові сумки для повсякденного вжитку. Торбинки розмальовували, прикрашали аплікаціями, вирізками, орнаментами, створюючи справжні витвори мистецтва.
У межах проєкту відбувався конкурс в індивідуальній та колективній номінації. Школа-переможець, учні якої пошили найбільшу кількість мішечків, отримала головний приз – принтер для сублімаційного друку.
Переможцем конкурсу став Пирятинський ліцей №4 Полтавської області. 109 учнів ліцею пошили 4 780 мішечків.
Частину виготовлених мішечків заклад передав на потреби будинку-інтернату для зменшення використання пластику під час закупівлі продуктів. З цією ж метою їх роздали людям літнього віку. Торбинки використали для пакування подарунків для військових, а шопери білого кольору – на уроках трудового навчання для розпису.
Інші місця в топі розподілені так:
Довідково:
Організатор проєкту – громадська організація “Міжнародний молодіжний рух “School Recycling World” спільно з Всеукраїнським молодіжним рухом “Let’s do it Ukraine”.
Проєкт відбувається за сприяння Міністерства освіти і науки України, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Українського державного центру позашкільної освіти.
Читайте також: “Команда з України здобула бронзу на міжпредметній олімпіаді EOES у Ризі”.
Фото: Міністерство освіти і науки України
Обговорення