2 102
0
В Україні виявили Telegram-канали, де публікують фотографії дітей, погрози, образливі коментарі й закликають читачів і читачок до фізичного та психологічного тиску над ними.
Про це повідомив уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.
Він також зазначив, що автори таких сторінок пропонують тим, кого стосуються ганебні повідомлення, видалити образливий контент. Однак за це з дітей вимагають гроші.
“Телеграм-канали зафіксовані в Києві та Дніпрі. Проте є ймовірність існування таких і в інших регіонах”, – каже омбудсмен.
Дмитро Лубінець додав, що, відповідно до Конвенції про права дитини, Конституції України та Закону “Про охорону дитинства”:
Омбудсмен повідомив, що вже звернувся до Міністерства освіти і науки України з проханням провести інформаційно-роз’яснювальні кампанії для школярів і школярок щодо протидії булінгу та попередження будь-яких проявів насильства як у реальності, так і в мережі.
Крім того, Дмитро Лубінець сказав, що його Офіс направив звернення до Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській та Київській областях, де були зафіксовані випадки нового виду кібербулінгу. Адже, за його словами, такі дії зловмисників “несуть загрози життю й здоров’ю дітей та їхній публічній безпеці”.
Уповноважений з прав людини також закликав батьків свідомо ставитися до загроз, що чатують на дітей в інтернет-просторі, а у випадку виявлення кібербулінгу звертатися до правоохоронних органів. Він наголосив, що важливим є й проведення бесід із дітьми щодо того, як необхідно діяти, якщо вони стали жертвою чи свідком кібербулінгу.
“Кібербулінг трапляється в соцмережах, месенджерах, на різноманітних ігрових і мобільних платформах. Подвійна його небезпека полягає в тому, що заклики фізичної розправи та образи, які дитина отримує в інтернеті, можуть стати реальністю. … Діти мають почувати себе в безпеці – як у реальному житті, так і на просторах інтернету”, – акцентував Лубінець.
Раніше ми розповідали, що, за даними Опендатаботу, у 2023 році в Україні відкрили 96 справ про булінг у закладах освіти.
Ми також публікували законодавче роз’яснення від МОН, як реагувати на булінг.
Титульне фото: “Дивись.Інфо”
Обговорення