Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

25 Серпня 2017

В Україні з’явився дитячий посібник про права людей з інвалідністю

В Україні вийшов електронний посібник “Дітям про Конвенцію ООН про права людей з інвалідністю”.

Книжку підготувало Агентство ООН у справах біженців спільно з Національною Асамблеєю з прав людей з інвалідністю України.

Основою книжки є дитячий варіант Конвенції ОНН про права людей з інвалідністю, що був виданий у США та розроблявся разом з дітьми. Посібник переклали на українську мову, апробували за участі 79 дітей віком від 5 до 11 років та адаптували до українського контексту.

“В українському суспільстві існують стереотипи щодо людей з інвалідністю. Це впливає на формування уявлення про інвалідність у маленьких українців. Вкрай важливо говорити їм про достоїнства та цінності, властиві кожній людині, ще в дитинстві, коли формуються особистість, сприйняття навколишнього світу та ставлення до нього” йдеться на сайті проекту.

Безкоштовно завантажити книжку можна тут.

ООН ухвалила Конвенцію про права людей з інвалідністю у 2006 році. Україна підписала її 2008 року, документ набрав чинності у 2010-му.

У 2016 році в Україні було зареєстровано 2 мільйони 614 тисяч людей з інвалідністю, 153.574 з них – діти.


Обговорення

Розділ створено за підтримки Програмної ініціативи “Демократична практика” Міжнародного фонду “Відродження”. Позиція Міжнародного фонду “Відродження” може не збігатися з думкою автора.