Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

13 Березня 2018

Вчителі зможуть складати свої програми на основі типових без затвердження в МОН – радник міністра

Вчителі Нової української школи зможуть складати власні навчальні програми на основі типових без затвердження у Міністерстві освіти і науки.

Про це розповіла радник міністра освіти і науки Іванна Коберник в інтерв’ю LB.ua.

За її словами, раніше у вчителів була програма, в якій чітко прописували кількість годин на певний предмет. Наприклад, якщо клас не засвоїв множення на 4, але вже вичерпалась кількість годин на це, вчитель змушений був іти далі.

Зараз нема розподілу годин, але є очікувані результати навчання і є зміст, який запропонований в типових програмах. В Новій українській школі вчитель може сказати: “Я знаю, як цікавіше досягти цих результатів, і я буду працювати ось так”. Тобто, він складає свою програму відповідно до типової програми, і її не треба везти на затвердження в міністерство.

Просто школа вирішує і вони працюють. Головне, щоб вчитель на кінець року досягнув тих результатів, які описані в Державному стандарті”, – пояснила Коберник.

Нагадаємо, 21 лютого Кабінет міністрів затвердив новий Державний стандарт початкової освіти, за яким учитимуться перші класи Нової української школи в наступному навчальному році.

22 лютого Колегія МОН затвердила 26 навчальних програм для 1–2 класів, з яких 24 – для національних меншин і корінних народів.

Також у МОН пояснили, що авторські та експериментальні освітні програми потребують експертного висновку від Держслужби якості освіти, щоб за ними начати першачків НУШ.

Фото: pexels.com


Обговорення