5 964
0
Мистецький арсенал і Київський міський будинок учителя запрошують учителів взяти участь у програмі “Від враження до розуміння”, де обіцяють поділитися досвідом інтегрування мистецтва до класичної шкільної програми.
Організатори зазначають, що їхня мета – поділитись знаннями про сучасні культурні процеси та спільно створити нові інструменти, які стануть у нагоді вчителю для реалізації творчих ідей.
“Ми прагнемо ознайомити вчителів із процесами, що відбуваються у сучасній культурі, з різних перспектив (візуальне мистецтво, література, театр, музика), поділитися досвідом інтегрування мистецтва до класичної шкільної програми, створити платформу для накопичення та розвитку викладацького потенціалу“, – зазначено в описі програми.
Учасникам обіцяють спілкування із фахівцями різних підрозділів Мистецького арсеналу та фахівцями у сфері освіти, науки, культури, музейниками, культурологами й експертами з проектної діяльності.
Організатори прагнуть створити групу вчителів, які системно братимуть участь у цій програмі.
Після кожної зустрічі зі спікерами проводитимуть підсумкові обговорення.
По завершенні учасники мають презентувати власні напрацювання у вигляді проектів, які зможуть обговорити з потенційними партнерами.
Також учасники отримають сертифікати про успішне завершення курсу.
Програма розділена на чотири тематичні блоки:
БЛОК 1. Лабораторна робота
У ньому йтиме мова про те, як можна поєднувати знайомство з мистецтвом і культурою та вивчення шкільних предметів. Літературна та театральна лабораторії й освітній відділ Мистецького арсеналу поділяться своїм досвідом із опрацювання складних мистецьких тем та “упаковування” їх у прості й зрозумілі заняття.
БЛОК 2. Гуманітарії та наука
Тут обіцяють розповісти про успішні практики залучення знань із різних галузей для глибшого розуміння проблеми. Чому гуманітаріям потрібні точні науки? Як заглиблення в мистецтво допомагає вчити різні предмети?
Досвідом із учасниками програми поділяться працівники музейного та освітнього відділів Мистецького арсеналу, реставратори, археологи та інші фахівці.
БЛОК 3. Створення проектів
Мова йтиме про створення освітніх і культурних проектів і програм з досвіду роботи Мистецького Арсеналу. Як проектна діяльність може допомогти вчителю у повсякденній роботі? Якими є найефективніші способи спілкуванняпро культуру з дітьми різного віку і як адаптувати для них контент, створений для дорослих? Чому культурні інституції та школа можуть повчитися один в одного та як можуть взаємодіяти?
Учасники блоку – проекти “Арсенал Ідей”, “Від враження до розуміння”, керівники інших проектів Мистецького арсеналу.
БЛОК 4. Шкільні проекти
Чому залучення дітей до соціальних і культурно важливих проектів змінює їхнє ставлення до себе, оточення, предмету? Як збудувати місток від параграфів у підручнику до реального життя?
Учасники програми дізнаються про досвід освітнього “Арсеналу Ідей”, американського освітнього проекту “SparkLab”, благодійного фонду “Мистецький арсенал”, дитячі ініціативи та роботу курсу “Проектознавство для підлітків”.
БЛОК 5. Інклюзія та мистецтво
Цей блок присвячений інклюзії в школі. Досвідчені тренери з організації Inclusive Friendly поділяться важливими знаннями про інтегрування дітей з особливими потребами до шкільного життя, розкажуть, як можна передавати ці знання школярам за допомогою залучення їх до спільної творчості.
Результатом навчання мають стати:
Проект триватиме з жовтня до березня 2017/18 навчального року.
Участь у програмі – безкоштовна.
Реєстрація триватиме з 11 вересня до завершення формування групи.
Організатори наголошують, що курс довготривалий та не розрахований на разове залучення.
Графік занять:
БЛОК 1. Лабораторна робота
12 жовтня 2017 року, 16:00 (у рамках фестивалю молодих українських художників)
БЛОК 2. Гуманітарії та наука
16 листопада 2017 року, 16:00 (у рамках виставки, присвяченої року Японії в Україні)
БЛОК 3. Створення проектів
14 грудня 2017 року, 16:00 (у рамках виставки, присвяченої мистецтву бойчукістів)
БЛОК 4. Шкільні проекти
1 березня 2018 року, 16:00 (у рамках виставки Михайлова)
БЛОК 5. Інклюзія та мистецтво
5 квітня 2018 року, 16:00 (у рамках виставки українського медіа-арту)
Зареєструватись можна за цим посиланням.
Контактні особи:
Ніна Івановська:
+38 067 446 74 49
Марина Кафтан:
+380 (66) 212 37 25
Обговорення