2 059
0
Українські старшокласники й старшокласниці проходитимуть початкову загальновійськову підготовку, у межах якої опановуватимуть базові загальновійськові знання, практичні вміння й навички. Без поділу на навчальні плани для хлопців та дівчат.
Про це йдеться в проєкті Закону №11092 “Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення системи початкової загальновійськової підготовки”, який Верховна Рада вже ухвалила в першому читанні.
Ознайомитися з текстом документа можна за посиланням.
Як зазначають автори ініціативи, остаточне ухвалення законопроєкту дасть змогу унормувати чинні Закони України щодо визначення поняття системи підготовки, яку здійснюють у закладах освіти під час вивчення предмета “Захист України”.
Зокрема, на їхню думку, це сприятиме осучасненню підходів до викладання дисципліни й розв’язанню питання стереотипізації ролі гендеру в питаннях захисту країни [Нагадаємо, що донині викладання предмета “Захист України” у школах складалося з двох тематичних планів – окремо для хлопців та дівчат.]
Наприклад, автори пропонують замінити в державних документах поняття “допризовна підготовка”, де йдеться винятково про юнаків, на “початкова загальновійськова підготовка”, яка охоплює представників і представниць обох статей.
Адже, як зазначила народна депутатка Наталя Піпа у Facebook, “захист України стосується кожного”, а тому навчання школярів і школярок має базуватися як на опануванні навичок накладати турнікет, так і роз’ясненнях, “чому українська державність важлива або чому нам треба бути частиною НАТО”.
“”Захист України” має навчати практичних речей – тактичної медицини, основ стрілецької справи. А головне давати відповіді на питання: “Хто я?”, “Чому я люблю свою державу?”, “Чому вона цінна для мене?””, – наголосила депутатка.
Згідно з положеннями законопроєкту, загальновійськову підготовку здійснюватимуть для:
“[Це] сприятиме формуванню суспільства відповідальних громадян України, які обізнані щодо дій, необхідних для забезпечення власної безпеки й безпеки інших людей у надзвичайних ситуаціях мирного і воєнного часу та мають високий рівень оборонної свідомості”, – йдеться в пояснювальній записці до проєкту закону.
Читайте також: “Дівчата і хлопці разом “літають” на дронах та стріляють у тирі: як громада на Київщині осучаснює викладання “Захисту України””.
Титульне фото: M&M Photography, Стрий
Обговорення