Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

4 Серпня 2017

Високогірні селища мають отримати відповідний статус та більше фінансування, – Гриневич

Школи у високогірних районах потребують більшого фінансування. Про це заявила міністр освіти Лілія Гриневич на відкритті 4-го Карпатського форуму народовладдя, передає прес-служба МОН.

За словами міністра, школи у високогірних селищах працюють у гірших умовах, ніж інші українські загальноосвітні заклади. У цих районах швидше зношуються дороги й частими є повені, вітровії та снігові замети.

“Дуже важливо на законодавчому рівні надати окремим селищам статуси високогірних. Відтак, визначити необхідні коефіцієнти для виділення коштів на будівництво доріг, обслуговування шкіл. Нам необхідно зберегти ці автентичні колоритні місцевості в Україні. Насамперед це стосується відновлення транспортної інфраструктури, звичайно ж, шкіл”, – зазначила Гриневич.

Згідно з інформацією місцевих орагнів управління освітою, у високогірних населених пунктах Івано-Франківської, Чернівецької, Закарпатської та Львівської областей діють 535 шкіл, в яких навчаються 78,8 тисяч учнів.

Зокрема, у гірській місцевості Закарпатської області налічується 105 шкіл, в яких навчаються 11 тисяч учнів, Львівської області – 157 шкіл та понад 15,5 тисяч учнів, Івано-Франківської – 245 шкіл з 46,8 тисячами учнів та у Чернівецькій – 28 шкіл, в яких вчаться 5,3 тисячі школярів.

Фото: автор – Anastasia Petrova, Unsplash


Обговорення