4 929
0
В умовах повномасштабної війни безпека дітей має пріоритетне значення. Зокрема, протягом 2024 року на будівництво / реконструкцію укриттів у закладах освіти передбачили майже 7,2 мільярда гривень із державної субвенції, місцевих бюджетів і коштів громад.
Як діяти вчителям у разі оголошення повітряної тривоги, нагадало Міністерство освіти і науки України.
Насамперед керівництво закладу має заздалегідь підготувати та ознайомити всіх учасників освітнього процесу з алгоритмом дій:
Крім того, як додали в МОН, для учнів з особливими освітніми потребами в школі мають:
У разі оголошення повітряної тривоги в регіоні, де знаходиться школа:
Крім того, в укритті:
Після оголошення про відбій тривоги педагогам та іншим відповідальним особам варто простежити, щоб учні виходили з укриття колонами або групами.
Якщо ж тривога застала учнів (батьків, учителів) дорогою в школу чи додому:
У МОН наголошують, що під час повітряної тривоги всі учні мають бути в укритті. Якщо батьки хочуть забрати дитину під час тривоги, учитель не має права її відпустити.
Крім того, якщо тривога пролунає під час онлайн-уроку, педагог повинен зупинити заняття та закцентувати школярів на необхідності прямувати до безпечного місця. Там, якщо є технічні можливості, урок можна продовжити.
У МОН також додали, що в укритті закладу освіти мають бути:
Раніше ми розповідали, що за два роки повномасштабної війни діти в прифронтових регіонах провели понад 7 місяців в укриттях.
Титульне фото – “Ми Україна”; інфографіка в тексті – МОН
Обговорення