Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

23 Січня 2024

Як може змінитися експертиза підручників – коментар директорки УІРО

В Українському інституті розвитку освіти планують створити автоматизований модуль для проведення експертизи підручників. Він може бути розміщений на платформі “Всеукраїнська школа онлайн”.

Про це в інтерв’ю “НУШ” повідомила директорка УІРО Наталія Софій.

За словами Наталії, ідеї зробити автоматизований модуль експертизи підручників були ще на початку створення УІРО. Таке рішення, на думку Наталії Софій, дасть змогу проводити перевірку знеособлено: автори не знатимуть, які експерти оцінюють їхню роботу, а експерти, відповідно, не зможуть визначити, чий підручник вони розглядають. Так, фокус буде зосереджений винятково на якості тексту.

“У такий спосіб хочемо запропонувати певну альтернативу, щоб уникнути суб’єктивних рішень”, – зазначила директорка УІРО.

Передбачається, що за допомогою відповідного модуля для кожного підручника будуть автоматично підбирати експерта чи комісію експертів. Саме такий підхід, на думку Наталії Софій, дозволить уникнути суб’єктивності та максимально чесно й правильно оцінити якість посібників для українських школярів.

“Далі все буде залежати від підтримки МОН, хоча наразі в нас є порозуміння. Власне, це було одним із чинників, які вплинули на моє рішення повернутися в УІРО”, – додала Софій.

Читайте також:В УІРО працюють над оновленням професійного стандарту вчителя

Титульне фото: freepic.com


Обговорення