Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

21 Серпня 2022

Як налагодити контакт із підлітками – поради психологів

Психологи дали поради дорослим, як налагодити контакт із підлітками, пише МОН.

Так, із підлітками варто поводитися так:

  • Підлітки не люблять проявляти свої почуття та вразливість. Часто вони поводяться так, ніби в них все добре, навіть якщо це не так. Підлітки можуть чинити опір обіймам, проте дотик рідних людей допоможе почуватися в безпеці. Ви можете сказати щось на кшталт: “Я знаю, що ти виріс, але мені так хочеться обійняти тебе, якщо ти не проти”.
  • Допоможіть підліткам відчувати себе корисними. Давайте їм невеликі завдання та обов’язки по дому, а потім похваліть за зроблене. Проте не перевантажуйте великою кількістю обов’язків, не покладайте на них дорослі завдання, що вимагають надмірної відповідальності, бо це може посилити занепокоєння.
  • Для підлітків типово відмовлятися говорити на теми, які турбують. Створюйте комфортні умови для побудови діалогу та не тисніть на дитину. Розмова не повинна бути напруженою або конфліктною.
  • Деяким підліткам комфортніше спілкуватися у групах зі своїми однолітками, тому подумайте про організацію таких груп. Також заохочуйте говорити з іншими дорослими, наприклад, з родичами чи вчителями.
  • Через вплив новин чи подій підлітки можуть намагатися впоратися з тривогою в нездоровий спосіб. Говоріть про те, що вони бачили або чули в інтернеті, новинах, від інших людей і друзів.
  • Діти цього віку хочуть допомогти суспільству. Знайдіть відповідні можливості для волонтерства чи допомоги, які будуть їм під силу. За можливості також долучайтеся до цієї роботи, це допоможе налагодити додатковий контакт із дитиною.
  • Будьте обізнані про психоактивні речовини. Підлітки особливо схильні до вживання алкоголю або наркотиків. Говоріть про це, але спробуйте побудувати діалог. Наприклад: “Люди часто п’ють або вживають наркотики. Так вони намагаються заспокоїтися або забутися, але це може спричинити ще більше проблем. Ти можеш поговорити зі мною або своїми друзями про те, що відчуваєш. Я завжди поруч і готова вислухати тебе”.

Також зберігайте пам’ятку нижче.

Нагадуємо, для підлітків оновили платформу про емоції та почуття, які пригнічують.

Також з’явився чат-бот, аби допомогти підліткам впорядкувати думки у час війни.

Слава Україні!

Героям слава!

Переможемо!

Фото: автор – yacobchuk1, Depositphotos


Обговорення