Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

15 Жовтня 2019

Як організувати навчання у дві зміни – роз’яснення Держслужби якості освіти

Державна служба якості освіти пояснила, як школам організовувати навчання у дві зміни.

Роз’яснення опублікували на сайті служби.

“Звертаємо увагу, що учні 1-2 класів та випускних класів навчаються лише у першу зміну. Учні 3-5 класів можуть навчатися у першу зміну або у підзміну з початком занять не пізніше 12 години. Починати заняття як в першу, так і в другу зміну слід в один і той самий час протягом навчального року”, – йдеться в роз’ясненнях.

Відповідно до пункту 9.10 Державних санітарних правил і норм влаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організації навчально-виховного процесу, друга зміна має розпочинатися не пізніше 14 години, закінчуватися – не пізніше 19:20.

У службі також зазначають, що організація навчання учнів у дві зміни часто є особливістю роботи шкіл великих міст та міст-супутників.

Як організувати навчання у дві зміни – пояснення Держслужби якості освіти

Ілюстрація: ДСЯО

Друга зміна у закладі освіти вводиться лише у тому випадку, якщо у школу за місцем реєстрації прийшли значно більше дітей, ніж це передбачено санітарними нормами, – наголосили у службі.

Навчання у дві зміни можна організувати для денної та вечірньої форм здобуття освіти (дивіться лист МОН від 20.08.2019 №1/9-925 “Щодо організації форм здобуття загальної освіти”)

Нагадаємо, у МОН пояснювали, що робити батькам, якщо вони не задоволені другою зміною в школі.

Фото: автор – Willard, Depositphotos

Підписуйтесь на наші Facebook та Viber


Обговорення