Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

2 Грудня 2022

Як відновити документи про інвалідність: інструкція

Серед внутрішньо переміщених осіб є діти з особливими освітніми потребами, чиї документи про проходження медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) могли бути втрачені під час евакуації. Батькам та вчителям варто знати алгоритм дій для відновлення таких документів. 

Куди звертатися в такому випадку, пояснили на сайті Міністерства охорони здоров’я.

Як відновити втрачені документи?

  1. Для відновлення медичної документації (результатів обстеження, лікування, проведених стаціонарних й оперативних втручань, а також реабілітаційних рекомендацій) зверніться до сімейного або будь-якого іншого лікаря первинної ланки за місцем перебування. Лікар відновить медичні документи через Електронну систему охорони здоров’я та/або проведе додаткові обстеження для продовження лікування.
  2. Для відновлення документів, які належать особі з інвалідністю, зверніться до органу соціального захисту, який має доступ до Централізованого банку даних осіб з інвалідністю і може надати інформацію про групу і причину раніше встановленої інвалідності.
  3. Для відновлення інших документів або довідки МСЕК чи необхідності проходження медико-соціальної експертизи можна звернутися до медико-соціальної експертної комісії за місцем перебування, і лікарі МСЕК спільно з лікарями закладів охорони здоров’я підкажуть способи розв’язання проблемних питань.

У МОЗ зазначають, що на період дії воєнного стану процедура проведення МСЕК значно спрощена: медико-соціальна експертна комісія здійснює свої функції за принципом екстериторіальності (Постанова Кабміну №225, Постанова Кабміну №390).

Це означає, що в разі, якщо особа, яка звернулася для встановлення інвалідності, не може прибути на огляд, МСЕК може ухвалити рішення заочно на підставі направлення лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я.

“Якщо ви або ваша дитина маєте інвалідність і не можете пройти обстеження й оформити направлення на МСЕК, строк повторного огляду вважається продовженим на весь час дії воєнного стану та впродовж 6 місяців після його припинення/скасування. Всі виплати та пільги зберігаються за вами до закінчення строку проходження повторного огляду”, –  пояснили фахівці.

Читайте також: “Як зробити дитині інгаляцію без електрики? Поради від МОЗ”.

Слава Україні!

Героям слава!

Переможемо!

Фото: автор – IgorVetushko, Depositphotos


Обговорення

Розділ створено за підтримки Програмної ініціативи “Демократична практика” Міжнародного фонду “Відродження”. Позиція Міжнародного фонду “Відродження” може не збігатися з думкою автора.