Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

26 Квітня 2022

З червня зарплати педагогів у середньому будуть недофінансовані на 17% щомісяця

Згідно із помісячним розписом видатків державного бюджету, з червня до грудня 2022 року місцеві бюджети отримуватимуть на 10% зменшений обсяг освітньої субвенції.

Про це йдеться в листі МОН від 25 квітня 2022 року № 1/4444-22.

Зокрема, відповідно до додатку до постанови Кабміну від 01.04.2022 № 401, Освітня субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам зменшена на 10%, або понад 10,8 млрд гривень.

Ці обсяги освітньої субвенції буде зменшено в червні-грудні. Це призведе до недофінансування видатків на оплату праці педагогів у середньому на 17% щомісяця.

У звʼязку з цим керівники шкіл можуть зменшувати деякі надбавки та доплати вчителям.

Проте в МОН наголошують, що вони мають право зменшувати розміри лише тих доплат і надбавок, які встановлені нормативними актами в граничних розмірах або є необов’язковими (за складність, напруженість, виконання особливо важливої роботи, престижність праці тощо) і розмір яких залежить від наявного фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисі.

Тож МОН просить керівників закладів освіти переглянути свої рішення про зменшення розмірів надбавок і доплат педагогам у квітні, зокрема тих, що встановлюються за додаткову роботу (класне керівництво, перевірку навчальних робіт тощо).

Водночас Міносвіти планує ініціювати зміни до деяких постанов Кабміну, що регулюють встановлення надбавок і доплат з урахуванням зменшеного обсягу освітньої субвенції.

Переглянути лист МОН можна нижче

6266ad97409fa903924731

Завантажити документ

Нагадаємо, на період дії воєнного стану відпустка вчителів складатиме 24 днів.

Читайте також наше розʼяснення, як учителям мають платити зарплату після 24 днів відпустки.

Слава Україні!

Героям слава!

Переможемо!

Фото: автор – AndreyPopov, Depositphotos


Обговорення