Літо — це одночасно пора відпочинку та час для повторення чи надолуження шкільних знань. Особливо, якщо перерва в навчанні така довга.
Самостійні заняття під час літніх канікул мають декілька очевидних переваг. Наукові дослідження доводять, що вивчене у класі може триматися у пам’яті лише два-три дні, але навіть швидке повторення раз на тиждень допомагає запам’ятовувати матеріал краще.
Повторення також зменшить напругу у новому навчальному році, адже учень почуватиметься впевненіше. Можна без поспіху та стресу проаналізувати свої сильні та слабкі сторони, попрацювати над подоланням труднощів. Тим більше, що батьки завжди підтримають та заохотять свою дитину, яка проводить літо з користю.
До того ж, влітку доступні додаткові ресурси для ненудного навчання: музеї, екскурсії та, звісно ж, захоплюючі пізнавальні книжки.
Пропонуємо добірку цікавих творів для блискучих академічних результатів!
Неперевіршені задачі
Сашко Дерманський, Кузько Кузякін. Видавництво Yakaboo Publishing
Математичні задачі у прикольних віршах? Так, неперевершені задачі, які створили два автори-розбишаки. Перший — це той самий Сашко Дерманський, який у своїх книжках розповів про пригоди чудового чудовиська Чу, вужа Ониська, принцеси Маляки та багато-багато іншого цікавезного. А другий писака — теж той самий, тільки Кузько Кузякін. Це він змусив бідних дітей ламати голови над “Зубастими задачками”, “#щотакематематикою?”, абобалем з ябобалем… А якщо до цієї парочки авторів додати ще третього розбишаку — ілюстратора Олександра Шатохіна — реготанню не буде меж! Але просто не буде аж ніяк: неперевіршені задачі — дуже підступна забавка. Чи тобі до снаги їх перевіршити?
Наші. Інженерна історія України
Колектив авторів. Видавництво “Моя книжкова полиця”
Інженерія — саме те, що перетворює відкриття на різноманітні винаходи, які роблять наше життя зручнішим, безпечнішим, яскравішим. Наші — це п’ятдесят історій про українських інженерів та інженерок і їхні винаходи. Українців за походженням або переконаннями. А ще це можливість спробувати себе в ролі інженера. Історії, доповнені завданнями, які допомагають зрозуміти, що наштовхнуло інженера на винахід, або відтворити його фрагмент. Книжку написано за участі дітей та підлітків, які досліджували історію свого міста чи села й допомогли знайти інформацію про відомих і забутих українських інженерів.
Думай і винаходь
Тім Скоренко. Видавництво Моноліт-Bizz
Ця книжка допоможе дитині поринути в цікавий світ винахідництва. Юний читач дізнається безліч прикладів, порад, правил та рекомендацій для подорожі у світ креативу, що допоможуть розвинути інтелектуальні та творчі здібності, сформують неординарне мислення, а також за допомогою найцікавіших завдань — розбурхають уяву та змусять поглянути на світ уже іншими очима – очима винахідника!
Стань лікарем на 24 години
Паскаль Прево, Анн-Шарлот Ґотьє. Видавництво Старого Лева
Ризикована та пізнавальна пригода, що надихає, — побути справжнім лікарем 24 години. Чи усвідомлюєш насправді, що означає невідкладна швидка допомога в лікарні, коли йдеться про людське життя? До роботи! На тебе чекають пацієнти! Хтось потерпає від болю — потрібен точний діагноз, а це означає, що треба бути пильним і швидко ухвалювати рішення! Хтозна, чи стане юний читач медиком, але неодмінно отримає купу нових знань та чіткіше уявлення про роботу лікарів.
Від тебе тхне!
Клайв Гіффод. Видавництво Жорж
Запахи — важливе джерело інформації про світ. Як уміння розрізняти аромати рятує нам життя? Читачі цієї книжки дізнаються, чим пахне космос і навіщо вчені створюють синтетичні соплі. Зможуть з упевненістю сказати, скільки пуків лунає щогодини на планеті. Книжка містить ці та інші непересічні наукові факти, що нерідко викликають сміх, а також передбачає практичні завдання. Автор — володар численних літературних премій, зокрема й “Blue Peter” за найкращу пізнавальну книгу.
Непосидючка, який любив бігати
Олеся Кешеля-Ісак. Видавництво Yakaboo Publishing
Головний герой Тео не вміє сидіти на місці й найдужче любить бігати, для його маими біг – теж невід’ємна частина життя. Тео знає багато про бігунів, та все ж, коли він готується взяти участь у дитячому забігу, в його голові зринають безліч запитань. Що потрібно для того, аби стати чемпіоном? Як навчитися завжди бути першим? Окрім художньої оповіді, у книжці є пізнавальна інформація: як харчуватись юним бігунам, як вибрати зручні кросівки, що таке пульс і чому важливо його вимірювати, що таке марафони, півмарафони й дитячі забіги та як узяти у них участь. А ще кожен юний читач, який прочитає книжку до кінця, гарантовано отримає медаль. Книжка увійшла до короткого списку премії Дитяча Книга року ВВС-2020, названа Дебютом року в прозі за результатами рейтингу “Топ БараБуки”.
Мої гроші. Як розумно витрачати, заробляти і заощаджувати кошти
Джейн Бінгем, Голлі Бейсі. Видавництво Книголав
Фінансова грамотність дітей — запорука їхнього майбутнього добробуту. Книжка навчить, як правильно складати бюджет на тиждень, заощаджувати, як можна заробляти гроші й витрачати їх ефективно, на що звернути увагу під час користування кредитними картками. Читач завдяки цій книжці може отримати корисні навички на все життя. Видання містить ілюстрації, таблиці, тести й завдання, які полегшують засвоєння найважливішої інформації та порад.
З такими книжками діти точно проведуть решут літо цікаво та з користю!
Тетяна Гордієнко, компанія Yakaboo
Титульне фото: автор – IgorVetushko, Depositphotos
Обговорення