Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

Гід правозахисною програмою RIGHTS NOW!

Із 25 квітня до 3 травня під час 17-го Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA триватиме правозахисна програма RIGHTS NOW! Щодня програма розкриватиме певну тему: “Права людини”, “Кібербулінг”,”Війна”, “Сім’я”, “Активізм”, “Рівність”, “Можливості”, “Освіта”.

Протягом 9-ти днів онлайн-фестивалю на головній сторінці docudays.ua буде онлайн-трансляції зустрічей та дискусій за участі громадських активістів, фахівців та фахівчинь державного сектору, психологів, учасників освітнього процесу тощо.

Усі події правозахисної програми відбуватимуться з перекладом жестовою мовою, що стало можливим завдяки партнерству з ГО “Відчуй”.

Ось детальний опис програми:

25 квітня. Права людини

Чи всі дорослі в Україні знають, що в дітей є права, ба більше – їх потрібно дотримуватися і поважати? Напевне ж, вам доводилося чути від батьків, а іноді навіть від учителів: “У дітей Права?! Їм тільки розкажи про їхні права – і як їх потім виховувати?!”. Під час тренінгу “Про права дітей простою мовою“, що відбудеться о 18:30, розберемося, які є права дитини, коли вони
виникають, як ними можна користуватися і хто може допомогти дитині захистити свої права.

У другій частині тренінгу ви дізнаєтеся про права і обов’язки учасників освітнього процесу. Також під час тренінгу відбудеться презентація нової серії ілюстрацій про права дітей від інтернет-мему Гусь.

26 квітня. Кібербулінг

Фільм “Булер” – успішний кейс імпакт-дистрибуції в Україні

Як документальне кіно допомагає в обговоренні конкретних проблем у суспільстві і стає дієвим інструментом для проведення успішних правозахисних кампаній? Торік особливою подією Rights Now! стала Лабораторія впливу для активістів і документалістів ЗМІНИ ЦЕ! У Лабораторії представники американських компаній, які розробляють стратегії дистрибуції документальних фільмів, розказали про успішні кейси використання кіно як агента змін.

Цьогоріч успішним досвідом поділяться українські громадські активісти. Як документальна стрічка “Булер” американського режисера Лі Гірша допомогла відверто поговорити з батьками, вчителями та підлітками про булінг у школі, дізнаєтеся о 14:30. Долучайтесь до Лабораторії ЗМІНИ ЦЕ!

Під час дискусії “Кампанія проти кібербулінгу. Історії успішної протидії” о 18:30 експерт(к)и Всеукраїнської кампанії проти кібербулінгу Docudays UA презентують нове аналітичне дослідження про попередження та протидію цькувань в інтернеті. А також глядачі побачать перші в Україні антикібербулінгові мультфільми, створені на основі реальних історій підлітків, які
опинилися в ситуаціях онлайн-цькувань.

27 квітня. Кібербулінг

Досвід підлітків із різних країн, які зіткнулися з проявами дискримінації – ненавистю, упередженнями, булінгом – зібрали на одній платформі “Історії, які зворушують”.

Як використати платформу для дистанційного навчання, щоб влаштувати для тінейджерів ефективну дискусію про дискримінацію і як користуватися платформою – розкажуть її творці о 14:30.

А о 18:30 долучайтеся до презентації коміксу “Я тобі не кицька: маленька книжка для дівчат про власні кордони”. Книга містить 9 історій про домагання і булінг у школі та поза межами навчального закладу.

28 квітня. Війна

Після окупації Росія послідовно поширювала своє правове поле на Крим. Близько 200 дітей залишилося без батьків, яких необґрунтовано переслідують за політичними мотивами. Про порушення прав дітей у зв’язку зі збройним конфліктом поговоримо о 14:30 під час дискусії “Дитинство в окупованому Криму: зі зброєю в руках та без права бути українцем“.

О 18:30 долучайтеся до дискусії “Дітям не місце на війні!” Поговоримо про те, як Україна захищає права дітей в умовах збройного конфлікту, яку допомогу від держави отримують діти у сірій зоні.

29 квітня. Сім’я

Автори проєкту “Шерифи для нових громад” під час експертної дискусії “Дітям потрібен шериф” о 14:30 розкажуть, як якісна організація безпечного середовища в громадах впливає на дотримання прав дітей.

Продовжимо говорити про захист дітей під час дискусії “Насильство в сім’ї: як допомогти дітям?“. О 18:30 йтиметься про те, як захистити дитину у ситуації насильства в сім’ї і як пояснити українським батькам, що застосування фізичної сили – це не норма.

30 квітня. Активізм

Яка ситуація з нападами на громадських активістів в Україні, коли за ґрати потраплять замовники вбивства Катерини Гандзюк? Поговоримо у дискусії “Напади на активістів: як добитися розслідування? Досвід ініціативи “Хто замовив Катерину Гандзюк?””.

А ввечері о 18:30 поговоримо, як змінилася ситуація з безпекою підліткових акцій за останні роки, та як влада розслідує випадки переслідування молодих активістів у дискусії “Підлітковий активізм: плюси, мінуси, підводні камені” .

1 травня

Торік в Україні стартував пілотний проєкт “Програма відновлення для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні злочину”. За перший рік роботи ініціативи з кримінального процесу вивели 50 дітей. А це – 50 врятованих життів. О 14:30 у межах заходу “Mama I’m a criminal: як відновне правосуддя дає дітям другий шанс” ви зможете почути їхні історії та дізнатись, як
врятувати більше дітей.

Разом з експертами з Teenergizer о 18:30 поговоримо, як забезпечити право на
недискримінацію дітей із ВІЛ-позитивним статусом у дискусії: “ВІЛ-позитивний статус – не вирок!“.

2 травня. Можливості

Аби усі учні в Україні мали можливість вступити саме до тих ВНЗ, про які мріють, незалежно від місця проживання, навчального закладу чи соціального статусу, створено iLearn – відкриту платформу з онлайн-курсами та вебінарам для підготовки до ЗНО. Про її особливості дізнаєтеся під час тренінгу “iLearn: гейміфікована підготовка до ЗНО та ДПА” о 14:30.

Про фактичний стан дотримання прав дитини українською бізнес-спільнотою та про перешкоди, які заважають їй у цьому, дізнаєтеся о 18:30 у дискусії “Про права дитини і бізнес. Як діти можуть заробляти?“. Також розглянемо успішні кейси дітей, які започаткували свої бізнеси.

3 травня. Рівність

Під час практичної лекції “Як навчати без дискримінації?” освітяни отримають теорію та практичні інструменти щодо впровадження недискримінаційного підходу в навчанні. Чим відрізняється гендер від статі, що таке гендерночутливий підхід в освіті, як розпізнавати гендерні стереотипи, – про це і не лише о 14:30.

Під час тренінгу “Чому дітям і дорослим потрібна сексуальна освіта?” о 18:30 йтиметься, як говорити з дитиною про секс, а підлітки дізнаються, що таке культура згоди і який вигляд на практиці має “згода”.

Ще одна подія правозахисної програми RIGHTS NOW! – “Жива бібліотека”. Організатори підібрали для “бібліотеки” унікальні “книжки”, щоб “читачі” усвідомили, наскільки життя реальної людини, яка представляє ту чи іншу вразливу групу в суспільстві, відрізняється від наших уявлень про неї.

“Жива бібліотека” відбуватиметься онлайн, а “читачам”, щоб познайомитися з
“книгою”, яка зацікавила, потрібно реєструватися.

Нагадаємо, Docudays UA відбудеться онлайн з 24 квітня до 3 травня. Доступ на всі події RIGHTS NOW! вільний. Розклад усіх подій правозахисної програми можна знайти на сайті.

Ірина Сидоренко, менеджерка з комунікацій, правозахисного департаменту Docudays UA

Фото надано авторкою

Матеріали за темою

Обговорення