Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

“Кожне докладене на заняттях зусилля я повʼязую з відбудовою України”: історія навчання у США

“Раніше я не могла собі уявити, що буду навчатися в школі, де зможу взяти участь у веслувальній регаті, намалювати портфоліо аквареллю чи кодувати java-програму. Такі уроки бачила лише в американських фільмах і не думала, що колись і сама буду на місці героїв. Зараз я навчаюся в школі-пансіоні в Массачусетсі. Але всі мої думки – вдома. І кожне докладене на заняттях зусилля я пов’язую з відбудовою України”, – говорить Софія Тяпкіна, старшокласниця з околиці Кривого Рогу, яка закінчує середню освіту в США.

У колонці української школярки читайте про те, як важливо розвивати світогляд, шукати свій шлях у житті, об’єднувати голоси заради справедливості. Що частіше й упевненіше українці говоритимуть на свій захист, то більше шансів, що світ їх почує – до цього закликає Софія.

Далі – пряма мова.

ЯК ПОТРАПИЛА НА НАВЧАННЯ

Я виросла на околиці Кривого Рогу. Сила окремих голосів у великому суспільстві завжди надихала мене на зміни: організовувати освітні проєкти в моїй школі, писати статті про життя в Україні. Я дуже люблю читання саме через всесвіт, який книжки відкривають для мене, але ще більше – через унікальні голоси авторів, написання, обговорення ідей. Я хотіла й хочу впливати на українське суспільство та світ своїми усними і письмовими текстами.

Я потрапила на навчання до Массачусетсу через Ukraine Global Scholars (UGS) – громадську благодійну організацію, що допомагає українським учням потрапити на навчання до закладів освіти США. Коли я дізналася про місію UGS та історії попередніх фіналістів, у мене виникли сумніви щодо своєї заявки. Там були й програмісти-початківці, і хіміки, і засновники стартапів… Я думала: навіщо їм оповідачка? Більше сумніваючись, ніж довіряючи собі, я подала заявку й потрапила в програму. І із часом спільнота змусила мене повірити, що мій голос має таке ж значення, як і голоси інших.

ЯК ШКОЛИ-ПАНСІОНИ В США ВІДРІЗНЯЮТЬСЯ ВІД УКРАЇНСЬКИХ ШКІЛ

У школі Northfield Mount Hermon (NMH) у західному Массачусетсі я вчуся та вдосконалююся у сферах своїх інтересів. Слід зазначити, що американські школи-пансіони дуже відрізняються від українських середніх шкіл. У моїй школі немає встановленої навчальної програми – я маю свободу обирати власні курси. Школа також заохочує долучатися до позакласної активності, як-от спорт, мистецтво, студентські організації та клуби. У NMH я досліджую свої пристрасті й пробую щось нове. Хоч комусь такий підхід може здатися дивним, ця не-спеціалізація є перевагою, якою можна скористатися в майбутньому. У NMH мене не змушують обирати мою майбутню спеціальність чи професію, поки я відвідую курси з франкомовного світу, математичного аналізу та американського уряду. Усі ці знання та навички сприятимуть моїй цілісній освіті не як студента чи професіонала будь-якої дисципліни, а як всебічно розвиненої людини. Це те, що я найбільше ціную у своєму навчанні в американській школі-пансіоні.

“ЩОРАЗУ, КОЛИ МИ ДІЄМО, НАШІ ГОЛОСИ СТАЮТЬ ГУЧНІШИМИ”

Вкрай важливо, щоб студенти й учні, які зараз вчаться за кордоном, продовжували здобувати освіту та розуміли, як їхні знання й навички допоможуть Україні. Наприклад, у NMH я вивчаю судову систему США, але також досліджую способи досягнення справедливості за російські воєнні злочини на національному та міжнародному рівнях. Коли Україна переможе, їй знадобляться професіонали всіх ремесел: програмісти, хіміки, засновники стартапів і такі оповідачі, як я.

Тут я беру участь у дебатах, де розповідаю про стійкість української нації до жорстокості та гніту війни, яку розвʼязала країна-терорист росія. Я виступаю з доповідями про реалії життя українських цивільних і військових, акцентуючи на демократичному дусі українського опору. Публічна промова для всієї шкільної спільноти та презентація про війну, акварельне портфоліо про Україну, збір понад 1 500 доларів США пожертвувань і присвята перемоги нашої команди з веслування Україні – це маленькі, але важливі кроки, якими я підтримую свою батьківщину за кордоном.

Окремо наші голоси можуть здаватися нечутними. Але кожного разу, коли ми діємо, вони стають голоснішими й голоснішими, які світ уже не може не почути.

У програмі Ukraine Global Scholars зараз триває прийом заявок до когорти 2023. Подавайте їх до 31 березня на сайті. Мрійте і дійте!

Софія Тяпкіна, фіналістка Ukraine Global Scholars 2020 з Кривого Рогу, навчається в 11 класі школи Northfield Mount Hermon у Гіллі, штат Массачусетс, США

Усі фото: Софія Тяпкіна

Матеріали за темою

Обговорення