Теми статті: батькам, вчителям, директорам
16 Січня 2020
Паперова чи електронна книга – це таке ж одвічно невирішене питання, як і про курку з яйцем. Дехто любить аромат друкованої книги, дехто – легкість електронних примірників. Проте очевидним залишається факт, що класична бібліотека як засіб отримання інформації вичерпала себе. Молодь, зокрема й учні, нерозлучні зі смартфонами (дослідження компанії TNS Infatest за замовленням Google в Україні показало, що за останні роки кількість користувачів смартфонів збільшилася втричі – до 24%), тому їх запросто можна використовувати для навчальних матеріалів і заохочення до читання.
Як? За допомогою QR-коду. Що це? Графічний піксельний код, за яким можна отримати доступ до будь-якої інформації з мережі: відео, книги, статті, зображення, сторінок у соцмережах, геолокації на Google-картах, e-mail, аудіофайли чи номер телефону. Зчитати можна навіть без доступу до інтернету.
Наприклад, бібліотеку можна влаштувати не лише з полицями, у затхлому приміщенні, а як святковий торт, інсталяцію з малюнками на стінах чи тротуарах, флеш-моб з QR-кодами або виставку.
Закордонний досвід:
Українські бібліотеки також стають мобільними, і ось кілька прикладів, які інновації вже запровадили:
Більше про додаток із книгою дивіться за цим посиланням.
QR-коди – не просто нова іграшка, а вже звичайний буденний інструмент, який допоможе заохотити молодь читати. Бібліотеки мають стати відкритими, мобільними та сучасними.
Додаткова інформація:
Спочатку QR-коди використовували в машинобудівній сфері (1994 рік), проте зараз вони поширені в усіх сферах життя людини. Головна причина швидкого поширення – легкість зчитування (звичайна камера телефону з легкістю впорається з розпізнаванням зашифрованого послання). Раніше потрібно було встановлювати додаткові програми-сканери, проте сучасні мобільні телефони й без них можуть зчитати сховану за кодом інформацію.
Тетяна Сапсай, книжковий оглядач, координатор Просвітницької галявини Фестивалю Тараса Шевченка “Ше.Fest” І ШеФест
Титульне фото: автор – monkeybusiness, Depositphotos
Обговорення