Теми статті: батькам, вчителям, директорам, російська агресія
28 Серпня 2022
Першу частину читайте за цим посиланням.
Школа зараз – це одна з часток нашого відчуття стабільності. Діти у вересні щороку йдуть до школи. Так було, так є, так, напевно, буде. Саме відчуття повернення до школи нагадує “повернення” до стану “нормальності”, звичності.
Я зібрала теми, які зараз частіше звучать:
За онлайн навчання важливо все ж таки намагатися виходити в ефір не з ліжка.
Я дітей так і питаю: “Як буде позначене твоє “робоче місце”?”.
Якщо в молодшій школі навчання не схоже на те, що було раніше – наприклад, предмети ведуть різні вчителі, – важливо дитину попередити про це. Чудово, якщо є можливість побачити фото вчителів чи ще встигнути зробити збори, щоби діти могли познайомитися.
Обов’язково продивитися, де на шляху є укриття, домовитися, що дитина має робити під час сирени, якщо йде, їде в транспорті, як обов’язково дитина виходить на зв’язок.
Підготувати рюкзачок: що зі собою потрібно мати (зарядка для телефона, печиво, вода, ліхтарик, список телефонів близьких, бейджик з ім’ям та прізвищем і телефоном рідних, необхідні ліки, вологі та сухі серветки, можливо, свисток).
Запитання від дітей (звісно, не про навчання)
Перший етап у шкільному житті – відновлення взаємин, можливість відчути та зайняти своє місце. Близькість зцілює, створює простір безпеки.
Багато дітей ідуть у нові школи, в Україні та за кордоном:
Для дітей, які будуть навчатися в школі одразу незнайомою мовою – можливо, підготувати картки, де б було написано: “туалет”, “вода”, “допоможіть, будь ласка”.
Що ми нагадуємо:
Знаєте, з кількома з учительок ми домовилися, що вони напишуть листи дітям, яких навчали минулого року, дітям, які зараз навчатимуться в інших країнах та інших школах. Цей лист про те, що ми не втрачаємо зв’язок, пам’ятаємо одне про одного й зустрінемося. І ще – він має стати дозволом на те, щоби дитина заводила нових друзів, це підтвердження того, що адаптація до нового – не зрада того, що нам важливо. Це розширення. І ще в листі має бути прохання: занотовувати все, що подобається в новому середовищі.
Світлана Ройз, сімейна й дитяча психологиня
Титульне фото: автор – luminastock, Depositphotos
Обговорення