28 Березня 2025
3 918
0
Українські педагоги можуть отримати безоплатну консультацію юристів, а дехто – і скористатися послугами адвокатів у разі потреби.
Про те, за яких умов це можливо, медіа “НУШ” розповів Олександр Баранов, керівник Координаційного центру надання безоплатної прав допомоги, що знаходиться у сфері управління Міністерства юстиції України.
Передусім варто зазначити, що Центр надає безоплатно первинну і вторинну правничу допомогу.
Первинна безоплатна правнича допомога включає:
Цей вид допомоги доступний усім громадянам України та особам, які перебувають під юрисдикцією України, незалежно від їхнього матеріального стану чи соціального статусу. Тобто будь-який вчитель або представник сектору освіти може звернутися до Центру, наприклад, для безоплатної консультації. Це можна зробити, зателефонувавши гарячу лінію (номер: 0 800 213 103) або онлайн.
А вторинна безоплатна правнича допомога передбачає:
Право на отримання безоплатної вторинної правничої допомоги мають певні категорії осіб, визначені статтею 14 Закону України “Про безоплатну правничу допомогу”.
Відтак, якщо педагог належить принаймні до однієї з нижче вказаних категорій, він може отримати безоплатну вторинну правничу допомогу. Йдеться про:
Звернутися за безоплатною правничою допомогою можна до найближчого бюро правничої допомоги незалежно від місця реєстрації проживання.
“Ми надаємо допомогу як українцям, які перебувають за кордоном, так і тим, хто знаходиться на окупованих територіях. Звісно, ми говоримо лише про питання, що стосуються правових аспектів в межах України, а не закордонні питання.
Ті, хто перебуває на окупованих територіях, можуть отримати консультації та роз’яснення онлайн. Якщо у них немає можливості зателефонувати на міський номер, ми забезпечили зв’язок через Telegram, що дозволяє безпосередньо зв’язатися з контакт-центром”, – наголосив Олександр Баранов.
Нагадаємо, раніше медіа “Нова українська школа” розповідало, де і як можуть дізнатися про свої права як учасників освітнього процесу вчителі, учні та їхні батьки.
Також ми розповідали про випадок в одній зі столичних шкіл, коли вже колишня вчителька хімії звинуватила керівництво закладу у домаганнях та несправедливому звільненні її з посади.
Коментуючи цей інцидент, Олександр Баранов наголосив, що вчителі, які стикаються з гендерно зумовленим насильством, можуть отримати безоплатну правничу допомогу у Координаційному центрі.
Докладніше про те, як отримати безоплатну правничу допомогу, незабаром читайте на нашому сайті у великому інтерв’ю з Олександром Барановим.
Фото – freepik
Обговорення