149
0
Наприкінці 2023 року у Львівському національному літературно-меморіальному музеї Івана Франка (“Домі Франка”) створили “Лисячий клуб ЧиТанців”. Це культурно-просвітницький костюмовано-ігровий проєкт, покликаний популяризувати читання з дітьми й серед дітей.
Про це розповіли на YouTube-каналі “Дому Франка”.
Згідно з дослідженням агенції Info Sapiens на замовлення Українського інституту книги, залученість дітей до читання з віком знижується. Адже щоденно читають лише:
Водночас 15% дітей від 6 до 9 років і 18% дітей віком від 14 до 17 років ніколи не читають на дозвіллі. Результати дослідження також свідчать, що частка дітей, які читають виключно для задоволення, скорочується.
Раніше ми також розповідали, що за даними PISA-2022 українські підлітки на 2,5 роки відстають в рівні читацької грамотності від своїх однолітків, зокрема з країн Організації економічного співробітництва та розвитку. Йдеться про вміння аналізувати текст, відділяти факти від суджень, шукати й інтерпретувати інформацію, працювати з таблицями, інфографіками тощо.
Для того, щоб зацікавити читанням дошкільнят і учнів молодшої школи(від 5 до 10 років), у “Домі Франка” функціонує “Лисячий клуб ЧиТанців” – інтерактивні презентації дитячих книжок за участі авторів, під час яких учасниці й учасниці:
Традиційним модератором і господарем клубу є Лис Микита [працівниця музею в його образі, – ред.]. Він допомагає дітям пізнавати світ і себе в ньому через читання книг різних авторів.
“Лисячий клуб ЧиТанців” став переможцем мистецького конкурсу від Українського інституту книги на організацію і проведення заходів із промоції читання. Завдяки цій підтримці впродовж літа й осені зустрічі клубу відвідали письменники й письменниці із Сум, Тернополя, Києва, Одеси.
Так, 2 листопада в гостях “ЧиТанців” був київський дитячий письменник Сашко Дерманський, який презентував дітям перевидання свого твору “Король буків, або Таємниця смарагдової книги”.
“Нам хотілося створити продукт, який би відірвав дітей від ґаджетів і утвердив їх у думці, що читати – круто. Бо ж це справді так! Нам вдалося сформувати в “Домі Франка” спільноту книголюбів. Це неперевершене відчуття – бачити, як діти комунікують з авторами, яких читали у шкільному підручнику. Як вони набираються сміливості запитати те, що їм хотілося. Чи, наслідуючи дорослих, беруть автограф і кажуть автору щось приємне або й критичне. Вони стають ерудованіші, впевненіші в собі, відкритіші до світу”, – розповіла комунікаційна менеджерка проєкту Гандзя Гошко.
Докладніше про “Лисячий клуб ЧиТанців” можна дізнатися на сайті “Дому Франка” або на офіційному YouTube-каналі музею.
Читайте також:
Титульне фото й фото в тексті: “Львівська Пошта”
Обговорення