Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

Добірка безплатних курсів і проєктів для розвитку та навчання вчителів улітку

Після виснажливого і тривожного навчального року, не схожого на попередні, освітянам хочеться перезавантажитися та відпочити від роботи – і фізично, і морально. Аби змінити оточення, дехто з вчителів влаштовується в дитячі табори в інших регіонах країни. Хтось навпаки – присвячує літню відпустку родині та домашнім справам.

Частина вчителів намагається використати літо з користю і, доки є вільний час, підбирає корисні навчальні матеріали для своїх учнів на наступний рік, опрацьовує професійні видання, шукаючи нові інструменти для роботи з дітьми, або ж відвідує навчальні курси чи вебінари.

“Нова українська школа” зібрала найновіші пропозиції громадських організацій для безплатного навчання та розвитку освітян на час канікул.

У новому матеріалі читайте:

 • про “гарячі” курси, реєстрація на які невдовзі припиниться;
 • які навчальні ресурси можна опанувати не поспіхом і в зручний час;
 • які матеріали допомагатимуть упродовж усього навчального року.

“ГАРЯЧІ” ПРОПОЗИЦІЇ З ПРОГРАМУВАННЯ ТА ВИКОРИСТАННЯ ВІКІПЕДІЇ

Навчання безплатне, триватиме 5 тижнів (з 24 липня до 30 серпня).

Курс має три модулі:

 • отримання інформації та принципи роботи Вікіпедії;
 • оцінка інформації та основи редагування найбільшої онлайн-енциклопедії;
 • створення інформації та інтегрування Вікіпедії у свої уроки.

Навчальний курс має допомогти освітянам зрозуміти Вікіпедію і використовувати її як навчальний інструмент, а ще прокачає навички інфомедійної грамотності та соціального партнерства. Вчителі зможуть зробити внесок у найбільшу вільну онлайнову енциклопедію.

За результатами виконання завдань учасники та учасниці здобудуть сертифікат про підвищення кваліфікації.

Для реєстрації на курс треба заповнити анкету.

Програма передбачає поглиблене вивчення архітектури та проєктування програмного забезпечення, тож швидше за все зацікавить вчителів інформатики.

Освітня програма безоплатна та буде відбуватися в режимі онлайн. Одна з вимог до учасників – знання англійської мови від рівня В1, оскільки частина лекцій буде вестися англійською.

 • Заявки можна подати до 10 липня.
 • Навчання стартує 25 липня та триватиме 9 тижнів.

Наприкінці навчання учасники матимуть можливість створити власний проєкт, щоб застосувати вивчене на практиці, а також отримають фідбек від спеціалістів компанії.

НАВЧАЛЬНІ КУРСИ БЕЗ ДЕДЛАЙНІВ

Курс доступний 24/7. Сертифікат про підвищення кваліфікації можна отримати після проходження курсу.

 • Освітяни можуть порефлексувати та розказати про свою працю і досвід усій країні, і в такий спосіб номінуватися на національну премію Global Teacher Prize Ukraine.
 • Або ж подати заявку до проєкту REducation, який спрямований на вирішення індивідуальних потреб шкільної спільноти (матеріально-технічної або методологічної підтримки, аби в найкоротші терміни повернути дітям доступ до освіти).
 • На платформі “Дія.Освіта” можна сформувати власну траєкторію навчання.

Достатньо ввести запит, що саме цікавить: особливості чату GPT чи тонкощі створення мотиваційного листа. Із загальної бази платформи запропонуються ті відео та лекції, які підходять до обраної теми навчання.

ЩО СТАНЕ В ПРИГОДІ ВПРОДОВЖ УСЬОГО НАВЧАЛЬНОГО РОКУ

Це збірка вправ та матеріалів, які допоможуть вчителям формувати та оцінювати громадянські компетентності на різних предметах та в різних класах.

Усі вправи, викладені в Тулбоксі, розроблені або модифіковані вчителями-практиками.

До кожного матеріалу є перелік вправ та методик, які допоможуть учням формувати критичне мислення та уяву на уроці мови чи зрозуміти цінність співпраці з іншими людьми на уроці математики.

Також вчителі можуть поділитися своїми розробками з колегами й власноруч додавати матеріали до Тулбоксу. Для цього треба зареєструватися на сторінці центру.

За допомогою посібників освітяни зможуть проводити як окремі заняття, так і цілу серію уроків із кібербезпеки. Треба просто обрати відповідний посібник, кожен із яких готувався з урахуванням вікових особливостей дітей.

Курс допоможе школярам:

 • навчитися відрізняти правду від фейків;
 • безпечно комунікувати в інтернет-просторі;
 • зрозуміти, хто насправді кіберзлочинець.
 • Під час літніх канікул можна приєднатися до мережі DOCU/CLUB і відкрити кіноклуб у своєму закладі освіти.

Це дасть змогу використовувати під час навчання документальні фільми, теми яких дотичні до географії, хімії, правознавства тощо.

Щоби стати учасником клубу, необхідно заповнити заявку на офіційному сайті. А також пройти навчання за онлайн-курсом: “Як організувати роботу кіноклубу. Базовий курс для модераторів-початківців”, у якому розглядають теми:

 • права людини;
 • розвиток документального кіно;
 • організація власного кіноклубу;
 • модерація складних тем із різними аудиторіями.

Після успішного проходження курсу учасники отримають сертифікат та можливість самостійно організовувати й модерувати правопросвітні події як представник чи представниця Мережі DOCU/CLUB.

Модератори отримають доступ до:

Також на сайті клубу у вільному доступі:

Тож натхненного та ефективного продовження літа!

Інна Лиховид, “Нова українська школа”

Титульне фото: freepik.com

Матеріали за темою

Обговорення