Теми статті: батькам, вчителям, трудове навчання, учням
23 Липня 2022
10 171
0
Якщо у вас під рукою немає гуашевих фарб, кольорового паперу чи клею – не біда. Адже можна зробити поробки з матеріалів, які є чи не в кожній домівці. Наприклад, використовувати нитки, папір із коробок, паперові пакети, прищіпки та обрізки з тканин.
Окрім того, що це допоможе відволіктися вам і дітям, такі ідеї розвивають креативність та допомагають відчути себе в безпеці.
Методистка та дитяча психологиня Інна Большакова з початку війни збирає на своїй фейсбук-сторінці ідеї поробок для дітей і батьків із різних інтернет-джерел. Ми вже писали про це тут і тут та зібрали добірку зі ще 10 ідей, які допоможуть відволіктися на літніх канікулах.
Для поробки вам знадобляться: будь-який картон з упаковування, нитки чи шматочки тканини, кришечки, палички, гудзики і, звісно, фантазія дітей.
Фото: artfulparent.com
Фото: montessorifromtheheart.com
Запропонуйте дитині використати те, що є на кухні, щоби зробити образ людини. У пригоді можуть стати овочі та фрукти й кухонне приладдя: виделки, ложки, тарілки, тертка тощо.
Фото: ac-grenoble.fr
Фото: dessinemoiunehistoire.net
З картону для упакування або паперових пакетів можна також зробити фігурки звірят, які тримають щось лапками. Це може бути цукерка, олівець, ручка. Так, можна розігрувати діалоги, а ще – робити сюрпризи для дорогих людей.
Також додаємо форми тваринок, які за потреби можна видрукувати та вирізати.
Фото: duitang.com
Фото: https://www.facebook.com/club.for.mom/photos/pcb.321753864615403/321753761282080/?type=3&theater
Фото: pustunchik.ua
Фото: thisandthatbygwen.blogspot.com
Фото: caluyadesign.com
Зі щоденного готування можна зробити мистецтво, якщо залучити трохи креативності та ідейності. Незвично розкладені інгредієнти можуть цілком змінити ставлення дитини до їжі.
Фото: thenaturalnurturer.com
Фото: tasdevri.net
Фото: s-media-cache-ak0.pinimg.com
Фото: Марина Кисіль, Facebook, у коментарях до допису Інни Большакової
Фото: Марина Кисіль, Facebook, у коментарях до допису Інни Большакової
Фото: Світлана Савицька, Facebook, у коментарях до допису Інни Большакової
Якщо у вас залишилися паперові коричневі пакети з доставки або покупки, пропонуємо зробити тваринок. До слова, кольорові пакети також можна урізноманітнити!
Фото: Merve, Pinterest
Фото: blogelartedeeducar.blogspot.com
Якщо у вас під рукою є нитки та клей, можна трохи покреативити.
“Якщо, окрім ниток, ви пропонуєте дітям малювати аквареллю, потурбуйтеся, щоби контури предметів були чіткими, а не розмитими. Наразі це важливо”, – радить Інна Большакова.
Фото: galatiak12art.blogspot.com
Фото: picklebums.com
Фото: artycraftykids.com
Фото: cristina villar, Pinterest
Зі шматочків папірців можна зробити равликів і розіграти якусь історію. Накручувати папірець зручно на ручку чи олівець.
Фото: artforyoungchildren.blogspot.com
Фото: erihayami.exblog.jp
Якщо у вас залишилися металеві кришечки з-під пляшок пива чи скляних пляшок із водою, а також картон з упакування, можна зробити іграшкових монстриків.
Фото: earlylearningtoys.org
Фото: teteamodeler.com
ПРИЩІПКИ-ПЕРСОНАЖІ
Звичайні прищіпки можна прикрасити, щоби ними було цікавіше користуватися. Наприклад, використовуючи нитки чи вирізки з паперу або тканини. Можливо, тоді дитина буде допомагати вам вішати попраний одяг із більшою завзятістю.
Фото: m.okuloncesietkinlik.org
Фото: yarn.selbermachendeko.com
Фото: verenasschoenewelt.de
Фото: photolivika.livejournal.com
Якщо у вас є звичайний білий папір, можна зробити мишок і “одягнути” їх на пальці, вигадати історію разом із дитиною й розважатися.
Марія Марковська, “Нова українська школа”
Титульне фото: artycraftykids.com
Обговорення