Теми статті: батькам, вчителям, директорам, дружня школа, навчаємось разом, НУШ, ПрямуємоРазом
19 Лютого 2020
10 682
0
Логічне мислення – важлива складова не тільки навчання, а й повсякденного життя. Розвивати і тренувати логіку потрібно, щоб мислити несуперечливо і послідовно. Проєкт “Дружня школа” пропонує кілька вправ, які допоможуть пояснити дітям, що таке логіка і як її застосовувати.
Щоб пояснити дітям, що таке логіка, найпростіше – провести аналогію із суперсилами, які може натренувати кожен. Для учнів початкової школи можна почати з таких варіантів:
Ці дві “суперсили” допоможуть натренувати навички, необхідні для засвоєння понять дедукції та індукції.
Якщо діти засвоїли ці принципи, можна переходити до складніших задач:
1. Школярки Тетяна, Настя, Юля і Аня піклувалися про природу, саджаючи дерева. Хтось із них садив яблуні, хтось – груші, хтось – вишні, хтось – сливи. Які дерева висаджувала кожна з дівчат, якщо Настя не саджала сливи, яблуні та груші, Юля не саджала яблуні та груші, а Тетяна – не саджала яблуні?
2. Гра “Головне та другорядне”
Мета: Навчитися ціле поняття розкладати на компоненти та визначати пріоритети.
Хід вправи: Учитель називає поняття та формулює, з чого воно складається. Учні мають обрати з кількох слів одне чи два, без яких поняття втрачає сенс, не може існувати. Наприклад:
Використані ресурси:
Тетяна Павліченко, журналістка проєкту “Дружня школа”, спеціально для “Нової української школи”
Титульне фото: автор – Kuanish Reymbaev, Unsplash
Цей матеріал був створений за фінансової підтримки Європейського Союзу та Міністерства закордонних справ Фінляндії. Висловлені в цьому матеріалі думки жодним чином не відображають офіційний погляд Європейського Союзу чи Міністерства закордонних справ Фінляндії.
Обговорення