Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

27 Травня 2021

30 кроків до Нової української школи: відкрито всі 4 онлайн-курси з циклу

Усі чотири онлайн-курси  з циклу “30 кроків до Нової української школи: навчаємо громадянина” стали доступними для вчителів, директорів шкіл та батьків.

Курси розміщені на платформі Prometheus. Після проходження кожного з них видається сертифікат, який зараховується як підвищення кваліфікації педагога.

Загалом цикл складається з 4-х курсів:

“Курс  розповість що робити, щоби діти із задоволенням йшли на ваші уроки, а батьки були по-справжньому залученими до життя школи. Низка практичних вправ і порад, що містяться у курсі, наочно покажуть як цього досягти. Курс буде цікавим не лише освітянам, а й небайдужим батькам, представникам місцевої влади та громади”, – кажуть автори курсу.

Обсяг курсу: 30 годин (1 кредит ЄКТС).

“Курс для директорів шкіл та їх заступників демонструє, що мають знати і вміти сучасні управлінці, аби їхня школа стала успішною й конкурентною. Тут ви знайдете підказки про те, як має працювати учнівське самоврядування, педагогічні ради та батьківський комітет  у сучасному закладі освіти. Як залучати до активної участі колег та учнів, як налагодити прозорий обмін інформацією, що сприятиме покращенню комунікації, розвитку відповідальності та, покращить атмосферу школи всередині та її імідж назовні”, – обіцяють розробники.

Обсяг курсу: 24 години (0,8 кредиту ЄКТС).

“Онлайн-курс дає поради, як зацікавити навчанням сучасних дітей. Курс допоможе вчителям зорієнтуватися в тонкощах компетентнісного підходу та пояснить як розвивати громадянські та соціальні компетентності у поєднанні з предметними складовими. 

Навчаючись на курсі, ви отримаєте успішні практики з досвіду українських шкіл, 30 інтерактивних методів навчання з докладними інструкціями їх реалізації, 38 технік формувального оцінювання, ідеї організації робочого простору для кращої взаємодії в класній кімнаті”, – пояснюють автори.

Обсяг курсу: 30 годин (1 кредит ЄКТС).

“Школа – невід’ємна частина громади, в якій живе. Проте досить часто школа та громада залишаються “знайомими незнайомцями”, – зазначають розробники курсу. – Пропонований курс допоможе знайти порозуміння і налагодити співпрацю. Активні громадяни зрозуміють, чим можуть допомогти школі в її розвитку. А небайдужі учителі, учнівство та адміністрації – відчують власну значимість та зможуть скерувати зусилля на вирішення реальних проблем на місцях”. 

Обсяг курсу: 18 годин (0,6 кредиту ЄКТС).

Нині курси прослухали та підвищили свою кваліфікацію вже понад 30 тисяч освітян. 71% із них – працівники шкіл, 25% – працюють в ІППО, ЦПР та інших освітніх установах.

Цикл розроблений у межах програми підтримки освітніх реформ в Україні “Демократична школа”, який реалізовує Європейський центр ім. Вергеланда та Міністерство освіти і науки України за підтримки Міністерства закордонних справ Норвегії. Імплементаційні партнери програми – Центр освітніх ініціатив (Львів) та ІСАР “Єднання” (Київ).

Більше про онлайн-курс можна почитати в інтерв’ю розробницями онлайн-курсів.

Ілюстрація – скріншот з відео  

Публікація підготовлена за сприяння Програми підтримки освітніх реформ в Україні “Демократична школа”, що реалізується Європейським центром ім. Вергеланда та Міністерством освіти і науки України у партнерстві з Благодійною організацією “Центр освітніх ініціатив” та “ІСАР Єднання” і фінансується Міністерством закордонних справ Норвегії”.


Обговорення