Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

25 Квітня 2024

50 незвичних способів, як заохотити дитину до читання: для батьків і освітян вийшов збірник порад

Для батьків і освітян вийшов збірник порад “Як заохотити дитину до читання: 50 незвичних способів”, який уклали за результатами однойменної міжнародної онлайн-конференції.

Про це “НУШ” повідомили автори проєкту – ГО “Я І МОЯ ШКОЛА”.

Ознайомитися з посібником і завантажити його всі охочі можуть за посиланням.

У сучасному світі, де гаджети та великий потік інформації оточують людей усіх боків, заохочення дитини до читання може бути складним завданням. Однак оволодіння цією навичкою відчиняє двері до знань, розширює кругозір і розвиває уяву.

Збірник “Як заохотити дитину до читання: 50 незвичних способів” розділений на дві частини – українськомовну та англійськомовну, аби ним могли скористатися батьки й педагоги як в Україні, так і за кордоном. Він складається з невеликих статей, у яких освітяни, психологи, письменники й інші фахівці діляться дієвими порадами й рекомендаціями, що стануть у пригоді під час розвитку читацької компетентності в дітей.

Зокрема, у пораднику читачі й читачки знайдуть:

  • звичні й не дуже способи заохотити дитину до читання;
  • короткі інформативні тези, які розкривають різні аспекти проблеми читання дітей;
  • практичні рекомендації для педагогів і педагогинь, письменників і письменниць, дорослих і всіх, хто працює з дітьми;
  • приклади літератури, яку можна обирати для різних вікових категорій дітей, і рекомендації, як вибрати книжку саме для вашої дитини;
  • міжнародний досвід, який стосується проблеми читання дітей;
  • ігри, квести та різні цікаві завдання для дітей, пов’язані з читанням;

Зокрема, своїми порадами в посібнику поділилися:

  • Павленко Марина – членкиня Національної спілки письменників України й доцентка кафедри української літератури, українознавства та методик їх навчання УДПУ ім. Павла Тичини;
  • Мороз Мар’яна – експертка з читання молодших школярів і школярок та методистка школи швидкочитання “КВІКІ!”;
  • Мацулевич Олександр – керівник секції культури, історії та мов Асоціації фахівців психосоціальної підтримки дітей і родин;
  • Черкас Олександр – співзасновник і голова ГО “НЕ ЦЬКУЙ”, літературознавець, викладач української мови та літератури й багато інших.

Батьки та освітяни можуть обрати й використати ті поради, які їм сподобаються й відгукнуться найбільше, а також адаптувати їх до потреб конкретної дитини.

Читайте також:Читацька грамотність vs вміння читати: із чим насправді мають труднощі українські підлітки та як цьому зарадити”.

Титульне фото: “НУШ”


Обговорення