10 277
0
Менш ніж за місяць петиція Марії Горшеневої про заборону очного навчання в усіх навчальних закладах до закінчення війни набрало майже 26 тисяч голосів.
Це означає, що Президент України Володимир Зеленський зобовʼязаний розглянути петицію.
Аргументи авторки такі:
1. Російські загарбники знищили 20% шкіл і дитсадків.
2. Не всі навчальні заклади мають бомбосховища і шляхи евакуації. Деякі заклади освіти мають вузькі коридори та сходові прольоти.
3. У початкових школах і дитсадках учні вимагають більшої уваги педагогів та вихователів під час екстрених подій. Натомість часто буває так, що один педагог опікується 15 учнями.
4. Емоційне напруження. Неможливо сконцентруватися на навчанні, коли тільки-но закінчилася повітряна тривога.
5. Тривалість повітряних тривог.
“Під час повітряної тривоги потрібно негайно прямувати до укриття. Наприклад, місто Київ, 06.06.2022. Повітряна тривога почалась о 10:21. Загроза ракетного удару минула о 13:09 (цю інформацію можна перевірити в офіційному додатку “Київ Цифровий”). Що учням робити 2 години 48 хвилин у сховищі? Як водночас триватиме навчальний процес? Чи можливо проводити уроки в сховищі для всіх учнів / студентів одночасно?”, – пише авторка.
6. Незрозуміло, що робити людям, які виїхали за кордон, сім’ям, яким немає, куди повертатися, дітям, яким для щоденного очного відвідування школи потрібні портфель, канцелярія, книжки, зошити. Водночас, усе, що треба під час онлайн-навчання, – телефон / ноутбук / комп’ютер зі зв’язком. Нотатки та завдання можна робити на цьому ж пристрої.
Нагадаємо, за словами Шкарлета, якщо в укриттях бракуватиме місця, школярі можуть навчатися у кілька змін.
Під деякими закладами освіти педагоги самовільно копають “укриття”.
Школи отримали рекомендації, як облаштувати укриття.
А в МОН кажуть, що чверть шкіл мають укриття.
Слава Україні!
Героям слава!
Переможемо!
Фото: автор – Gajus-Images, Depositphotos
Обговорення