Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

2 Липня 2020

Хибне рішення: УКУ виступив проти призначення Шкарлета без перевірки на плагіат

Український католицький університет наполягає на перевірці наукових робіт скандально призначеного т.в.о міністра освіти і науки Сергія Шкарлета на плагіат.

Заяву із заголовком “Хибне рішення, яке неможливо замовчати” опублікували на сайті університету.

“Ми з нетерпінням очікуємо публічної позиції новопризначеного т. в. о. Міністра щодо готовності продовжувати курс реформ, започаткованих трьома попередніми очільниками Міністерства після Революції Гідності, а також щодо конкретних кроків Міністерства у цьому напрямі.

Але з не меншим нетерпінням ми очікуємо на неупереджений експертний розгляд закидів у плагіаті. Сподіваємося, що Національне агентство забезпечення якості вищої освіти зможе це зробити професійно і в найкоротші терміни. І в разі підтвердження цих закидів нам не залишиться нічого іншого, як вимагати відставки т. в. о. Сергія Шкарлета з його посади і призначення на неї особи з бездоганною репутацією”, – йдеться в заяві.

Також в університеті наголошують, що на нараді ректорів із президентом 2 червня не було жодного голосування, а перед нею не було консультацій щодо Шкарлета.

“І якщо посилання на нараду є єдиною легітимацією згаданого рішення уряду, то нам дуже прикро, що офіс президента вдався до маніпуляції, скликаючи на нараду в час карантину осіб з цілої України для єдиної мети – створення видимості легітимації свого бажання посадити ректора Шкарлета у крісло міністра“, – підкреслюють в УКУ.

Нагадаємо, 25 червня уряд призначив колишнього регіонала і плагіатора Сергія Шкарлета тимчасовим виконувачем обов’язки міністра освіти і науки. Для цього Кабмін спеціально додав ще одну ставку заступника міністра в штатний розпис міністерства.

Читайте також “Подумати про 10-річку і скасувати ЗНО для заочників – розбір позиції кандидата в міністри Шкарлета”

Перед тим, 18 червня, кандидатуру Шкарлета на пост очільника МОН не підтримав профільний парламентський комітет. Після цього його призначення міністром навіть не розглянути в залі засідань Верховної Ради.

У цей же день під парламентом зібрався пікет науковців та освітян проти призначення Шкарлета. На ньому, зокрема, був присутній Антон Сененко, якого згодом допитав працівник СБУ. Згодом українські вчені звернулись до президента, прем’єра та СБУ, де висловились різко проти переслідувань науковців та призначення Шкарлета.

30 червня під Кабміном та офісом президента зібрався ще один пікет проти призначення Шкарлета.

Прем’єр Денис Шмигаль заявив, що уряд не збирається скасовувати реформу освіти, а у Шкарлета є три місяці випробувального терміну, щоб “проявити себе”.

1 липня уряд звільнив чотирьох з шести заступників міністра освіти і науки.

Фото: FB/Український католицький університет UCuniversity

Підписуйтесь на наші Facebook та Viber


Обговорення