Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

10 Січня 2024

Консультація щодо атестації: для освітян створили інформаційний порадник і чат-бот з роз’ясненнями

Для вихователів, учителів і освітніх управлінців створили інформаційний порадник “Атестація педагогічних працівників”, а також чат-бот, де освітяни зможуть отримати роз’яснення про правила, вимоги, процедури й терміни, пов’язані з процесом проходження атестації педагогів.

Про це повідомив Український інститут розвитку освіти.

Ознайомитися з порадником всі охочі можуть нижче або за посиланням. А задати питання щодо проходження атестації та знайти відповіді на найпоширеніші запити можна в чат-боті, який доступний за лінком.

Крім того, раніше ми публікували докладні юридичні роз’яснення щодо нюансів проходження атестації відповідного до нового Положення. Переглянути їх можна за посиланнями:

У 2022 році Міністерство освіти і науки України ухвалило нове Положення про атестацію педагогічних працівників (№ 805), яке набуло чинності 1 вересня 2023 року.

Однак у освітян інформація, яка міститься в документі, викликала низку запитань. Зокрема, щодо можливості атестуватися за власним бажанням, дат і форми подання необхідних документів, а також необхідності особистої присутності педагога на засіданні атестаційної комісії (якщо в цьому виникне потреба).

Відповіді на всі ці та інші питання освітяни можуть знайти в чат-боті, який був створений ЦПРПП Дрогобицької міської ради Львівської області. Зокрема, для користування онлайн-помічником педагоги чи освітні управлінці можуть обрати 2 режими:

  • “Я атестуюсь”;
  • “Я атестую”.

Після цього чат-бот сам запропонує перелік найпоширеніших запитань, серед яких можна обрати ті, які цікавлять саме вас.

Крім того, Telegram-бот містить практичні кейси проходження атестації педагогів, а також зразки всіх необхідних документів.

У пораднику “Атестація педагогічних працівників” уся інформація структурована за окремими напрямами організації атестаційного процесу:

  • загальна інформація про підготовку до атестації;
  • про атестацію окремих категорій педагогічних працівників;
  • про роботу атестаційних комісій;
  • про документаційний супровід атестаційного процесу;
  • про можливість оскарження рішень атестаційних комісій.

Видання також містить практичні кейси, де читачі знайдуть відповіді на актуальні питання про підготовку та проведення атестації.

atestacziya_pedagogichnyh_praczivnykiv_1

Раніше ми писали, що вчителі зможуть пройти атестацію дистанційно.

Титульне фото: УІРО


Обговорення