11 330
0
У МОН розробили проєкт із розроблення і впровадження навчально-методичного забезпечення для реалізації Стандарту базової освіти НУШ.
Про це йдеться в наказі МОН
Зокрема, проєкт передбачає розроблення:
У межах проєкту підготують вчителів-учасників проєкту до експериментального навчання за новим стандартом. Для них також передбачене наставництво.
Також планують постійний моніторинг ефективності впровадження Держстандарту, апробацію варіантів типового навчального плану і експериментальну перевірку реалізації стандарту.
СПИСОК (ПІЛОТНИХ) ШКІЛ-УЧАСНИЦЬ МОЖНА ПРОГЛЯНУТИ ЗА ЦИМ ПОСИЛАННЯМ
Окрім того, планують навчити регіональні тренерські групи, вчителів і представників шкільних адміністрацій з усіх освітніх галузей, внести зміни до освітньо-професійних програм підготовки бакалаврів та магістрів педагогічних закладів вищої освіти.
Наразі відпрацьовують навчальний курикулум для педпрацівників – від створення рамкової програми підготовки до впровадження в повному обсязі концепції, змісту і методів НУШ у 5–9 класах.
Етапи проєкту розподілили протягом 2021–2027 років:
Наказ повністю можна проглянути нижче. У ньому також є перелік (пілотних) шкіл-учасниць, склад науково-методичної ради, списки відповідальних виконавців за регіонами й регіональних координаторів проєкту.
Nakaz_406_02_04_2021Нагадаємо, що у вересні 2020 року уряд затвердив новий освітній стандарт для 5–9 класів. У лютому 2021 року МОН затвердило Типову освітню програму до нього. До 30 квітня можна подавати модельні навчальні програми на перевірку.
Читайте також
Як школі підлаштувати нову типову програму для 5–9 класів під свої потреби
Відповідаємо на запитання: усе про модельні навчальні програми для розробників і шкіл
Фото: автор – AndrewLozovyi, Depositphotos
Обговорення