Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

23 Березня 2021

МОН змінюватиме формулу розрахунку освітньої субвенції щодо наповненості класів

Міністерство освіти й науки буде змінювати формулу розрахунку освітньої субвенції в частині розрахунокової наповнюваності класів й може підтримати пропозицію профспілки.

Про це йдеться у відповіді МОН на запит nus.org.ua.

Зараз у міністерстві утворюють робочу групу з удосконалення формули: “Саме вказана робоча група визначить, як буде змінено формулу розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами з 2022 року.

Робоча група планує змоделювати підбір показників розрахункової наповнюваності класів (РНК) на основі нового адміністративно-територіального устрою України. А саме (зміна матриці коефіцієнтів РНК у формулі розподілу освітньої субвенції між місцевими бюджетами з 2022 року) задля відходу від практики коригування РНК”.

Також, зазначено у відповіді, робоча група розглядатиме пропозиції Профспілки працівників освіти і науки України, Асоціації міст України, Асоціації об’єднаних територіальних громад України та інших зацікавлених сторін.

Профспілка, зокрема, виступає проти використання показника розрахункової наповнюваності класів (цей показник ввели, аби стимулювати громади робити ефективну мережу класів) і пропонує забезпечити максимальне наближення показників формули і її обсягів до фактичної потреби у видатках на оплату праці педпрацівників певного закладу освіти.

А саме враховувати фактичну кількість учнів (студентів) та мережу класів (груп) з урахуванням їх поділу на групи для вивчення окремих предметів, кількість ставок учителів (викладачів) на 1 клас, розраховану залежно від навчальних планів, розмір заробітної плати вчителів та інших педпрацівників, мережу класів, що випускаються та набираються у фінансовому році.

Повністю з відповіддю міністерства сайту НУШ можна ознайомитись у цьому документі.

Нагадаємо, 17 березня уряд змінив розподіл освітньої субвенції:

  • розрахункова наповнюваність класів визначатиметься на основі таких критеріїв, як щільність та чисельність населення громади, а також відсотка населення, що проживає в сільській місцевості;
  • для бюджетів громад, де різниця між розрахунковою та фактичною наповнюваністю класів дорівнюватиме 2 одиницям та більше, розрахункова наповнюваність класів коригується через зменшення цієї різниці до 20% (із заокругленням до 0,5).

Фото: автор – Syda_Productions, Depositphotos


Обговорення