614
0
Ініціатори проєкту позиціонують ці курси як факультативні, в обсязі одна година на тиждень – як рекомендацію для комунальних шкіл.
Про це розповіло “Суспільне” із посиланням на пресслужбу Рівненської облради.
Депутати обласної ради розглянули доцільність таких курсів. Комісія з питань гуманітарної політики винесла проєкт рішення на розгляд сесії 23 грудня.
За задумом авторів проєкту, “духовно-моральний” курс має прищеплювати школярам певні цінності й доповнювати факультативні заняття з християнської етики.
У зверненні до батьків щодо цієї ініціативи сказано: “Аналіз сучасної соціокультурної ситуації в Україні засвідчує, що негативні тенденції та явища серед дітей і молоді посилюються, а однією з помітних та негативних рис українського суспільства є глибока духовно-моральна криза, моральний релятивізм, наслідками яких стає корупція, криза інституту сім’ї, алкоголізм, злочинність, наркоманія, СНІД, ігроманія, тютюнопаління, лихослів’я, рання підліткова вагітність тощо”.
У пресслужбі облради, однак, наголосили, що ініціатива є лише рекомендацією. У разі ухвалення проєкту рішення депутатами запровадження курсу в конкретних школах буде відбуватися з урахуванням позиції учнівства та батьків.
“Водночас облрада, ймовірно, рекомендуватиме департаменту освіти звернутись до керівників громад, аби і вони сприяли впровадженню таких курсів у навчальних закладах на своїй території”, – повідомляє “Суспільне”.
Спільнота “Батьки SOS” влаштувала критичне обговорення проєкту. На думку голови організації, Альони Парфьонової, такий курс варто було б замінити курсами домедичної підготовки, виживання в умовах війни та правил поводження з вибухонебезпечними предметами.
Читайте також: ““Довідник безбар’єрності”: про коректні звернення та етику взаємодії”.
Слава Україні!
Героям слава!
Переможемо!
Фото: автор – ijeab, Depositphotos
Обговорення