805
0
Найчастіше педагоги звертаються до шкільних психологів, коли учні створюють перешкоди під час проведення уроків. Крім того, як учителі, так і школярі мають запит на емоційну й психологічну підтримку, особливо під час повномасштабної війни.
Про це йдеться в дослідженні ГО “Про.Світ” і аналітичного центру “Cedos” “Стан функціонування психологічних служб ЗЗСО в умовах війни”. Про це НУШ повідомили в “Про.Світ”.
Як ми розповідали раніше, за даними Інституту освітньої аналітики, наразі в Україні всього 7 тисяч шкільних психологів і 4 тисячі соціальних педагогів. Відповідні фахівці є лише в 75% міських і у 40% сільських шкіл.
Педагоги звертаються до шкільних психологів через те, що:
Учні найчастіше приходять у кабінет шкільного психолога за
Також фахівці стикаються з випадками самоушкоджуючої поведінки та харчових розладів серед учнів.
Крім того, до обов’язків практичного психолога у закладах освіти України входить проведення корекційних занять з учнями з ООП, відповідно до рекомендації ІРЦ, та з учнями, які демонструють агресивну поведінку чи ознаки дезадаптації. Наразі психологи також часто працюють зі школярами, які пережили психотравмувальні події внаслідок війни.
Однак для ефективної роботи шкільного психолога з дітьми необхідна також активна взаємодія з батьками, що є однією з основних проблем для фахівців, адже:
Практичні психологи та соціальні педагоги в межах своєї роботи часто співпрацюють з представниками інших служб:
Згідно з даними дослідження, психологам також часто бракує протоколів переспрямування – уніфікованих інструментів для діагностики порушень психічного здоров’я або інструкцій, як діяти відповідно до результатів діагностики.
Складною також залишається взаємодія шкільних психологів з психотерапевтами й психіатрами. Особливо це питання актуальне для сільської місцевості.
Крім того, у психологів існують певні запити на навчання, серед яких
Аби допомогти в підвищенні кваліфікації, ГО “Про.Світ” підготувала безплатний інтерактивний онлайн-курс для вчителів і працівників шкільних психологічних служб, який містить практичну й теоретичну частини. Зареєструватися для його проходження можна за посиланням.
Курс складається з трьох ключових модулів:
Читайте також: “Навчання для стійкості”: добірка вебінарів з психологічної допомоги для освітян”.
Титульне фото: schoolnavigator.com.ua
Обговорення