Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

7 Вересня 2021

Школи не мають знати прізвищ вакцинованих працівників – освітній омбудсмен

МОН разом із МОЗ мають напрацювати рішення для того, аби школи могли знати кількість вакцинованих працівників у себе, але не знали прізвищ.

Таку думку висловив в інтерв’ю Цензор.нет освітній омбудсмен Сергій Горбачов

Омбудсмен повідомив, що це вже реалізовано на Одещині, де департаменти освіти й охорони здоров’я постійно обмінюються інформацією. Він уточнив, що необхідно подавати лише деперсоналізовану інформацію, тому що повідомлення імен вакцинованих це порушення медичної таємниці.

Постанова уряду від 28 липня забороняє роботу шкіл у жовтій–помаранчевій зонах, якщо в них вакциновано менш як 80% працівників. Але ця постанова не врегульовує можливість директора закладу освіти дізнатися кількість вакцинованих у школі.

“От у нас у країні тримач інформації про стан здоров’я людини – це заклад охорони здоров’я, сімейний лікар і узагальнена інформація на більш високому рівні. Тому, вважаю, ідеальною була б така схема: департамент охорони здоров’я раз на тиждень подає до кожної школи інформацію: мовляв, у вас вакциновано стільки-то працівників.

При цьому медицина бачить прізвища, а освіта – ні. І не має бачити, бо це буде приводом до тиску і змушення до вакцинації, яка наразі у нас є добровільною”, – заявив Горбачов.

Нагадаємо, що повністю вакцинованими є лише 31% освітян.

Раніше МОЗ написав роз’яснення про перехід шкіл на дистанційне навчання.

Фото: Освітній омбудсмен Сергій Горбачов


Обговорення