434
0
Школи Одещини вирішили відмовитися від використання назви “молдовська мова” та змінили її в статутних документах і освітніх програмах на офіційну мову Республіки Молдова – румунську.
Про це повідомило Міністерство освіти і науки України.
В Україні представники національних меншин мають право на здобуття освіти рідною мовою. Відповідна модель передбачає навчання двома мовами, коли певний відсоток предметів вивчається українською, а решта – рідною мовою національної спільноти (згідно з Законом України “Про внесення змін до деяких законів України щодо врахування експертної оцінки Ради Європи та її органів стосовно прав національних меншин (спільнот) в окремих сферах” від 8 грудня 2023 року).
16 березня 2023 року Молдова ухвалила закон про заміну в усіх нормативних актах країни поняття “молдовська мова” на “румунська мова”.
Згідно з рішенням Уряду України від 16 листопада 2023 року, відповідні зміни мають відбутися й у нашій державі.
Найбільше представників молдовської національної меншини в Україні мешкають в Одеській області. Згідно з даними МОН, з понад 700 ЗЗСО в регіоні, у 16 навчання відбувається українською та “молдовською” мовами.
З початку поточного навчального року три школи Одещини за бажанням батьків і освітян обрали для вивчення румунську, як офіційну мову Європейського Союзу, змінивши статути та освітні програми ЗЗСО.
Раніше ми розповідали, що у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який виключає російську мову із закону про мови нацменшин.
Титульне фото: ukr.net
Обговорення