760
0
Міністерство освіти і науки відповіло на популярні питання, які виникають у представників обласних державних адміністрації, територіальних громад і освітян щодо отримання у 2024 році субвенції на будівництво чи капітальний ремонт укриттів у закладах освіти.
Ознайомитися з повним текстом роз’яснення всі охочі можуть за посиланням.
У МОН розповіли, що постанова про розподіл субвенції не містить визначеної граничної вартості проєкту. Однак громади мають реалізувати його на умовах співфінансування:
Якщо укриття – це частина комплексного проєкту, громади мають розділити його на черги, відокремивши проєкт із будівництвом чи реконструкцією сховища. І лише тоді такий окремий проєкт можна додати на платформу DREAM.
У разі наявності лише проєктної документації на ремонт найпростішого укриття громади також можуть подати проєкти через систему DREAM, але тоді вони матимуть можливість залучити лише фінансування з місцевих бюджетів, від донорських організацій та інвесторів, а не з державного бюджету.
Утім, субвенцію можна спрямувати на капітальний ремонт, реконструкцію чи реставрацію найпростішого укриття за умови, що після завершення робіт об’єкт можна використовувати як протирадіаційне укриття або сховище.
Заклади загальної середньої освіти, де навчається менше ніж 200 школярів, не зможуть залучити кошти субвенції. Однак такі проєкти теж можна внести в систему “DREAM”, аби залучити для їхньої реалізації кошти донорів.
У МОН також додали, що в умовах війни потрібно використовувати ресурси максимально ефективно. Тому насамперед кошти на будівництво й ремонти укриттів отримають 8 прифронтових і прикордонних регіонів, у яких зараз 400 000 дітей навчається дистанційно.
Громади з інших областей також можуть внести свої проєкти в систему “DREАM” і залучити кошти міжнародних і українських партнерів.
З державного бюджету для інших областей цьогоріч передбачені 150 мільйонів гривень субвенції на завершення проєктів, розпочатих у 2023 році (за умови, що вони вже профінансовані та завершені мінімум на 40%).
У МОН звертають увагу, що отримати субвенцію можуть лише державні й комунальні заклади освіти, які розташовані на підконтрольній Україні території.
Після ухвалення рішення про фінансування конкретного проєкту всі кошти субвенції спрямують на рахунки засновників закладів загальної середньої освіти. Найчастіше ними є громади.
Раніше ми публікували роз’яснення від МОН про особливості розподілу освітньої субвенції у 2024 році.
Титульне фото: denzadnem.com.ua
Обговорення