Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

20 Грудня 2023

У 2025 році завдання ДПА для 4 класу міститимуть тестову й усну частини

У 2025 році матеріали для державної підсумкової атестації в 4 класах розроблятиме Український центр оцінювання якості освіти. Завдання міститимуть тестову й усну частини.

Про це в інтерв’ю для “Ukrinform TV” повідомила директорка УЦОЯО Тетяна Вакуленко.

Вона зазначила, що на наступний 2024 рік запланований пілот ДПА для четвертокласників за новим принципом. Оцінювання з математики та української мови проведуть в окремих закладах освіти. Загалом, за словами Вакуленко, вибірка учнів і учениць буде невеликою – близько 2 000 школярів.

За результатами експерименту фахівці УЦОЯО відкорегують напрацьовані матеріали, аби в 2025 році масштабувати оновлене оцінювання в закладах освіти всієї України.

“Потім ми будемо аналізувати, наскільки наші інструменти – тести, запитання – адекватні для вибірки, наскільки вчителям комфортно їх у класі опрацьовувати, наскільки це багато часу займає”, – пояснила директорка УЦОЯО.

Крім того, Тетяна Вакуленко повідомила, що завдання ДПА для 4 класу відтепер міститимуть не лише тестову, а й усну частину. Це дасть змогу перевірити, як школярі та школярки можуть “самостійно конструювати відповідь, озвучувати її, а також відстоювати свою точку зору”.

Зазначається, що такі проміжні оцінювання – частина Стратегії освітніх оцінювань до 2030 року, яку розробили ще в 2016 році.

Раніше ми розповідали, що ДПА з англійської мови може стати обов’язковою у 4, 9 і 12 класах.

Титульне фото: mykyivregion.com


Обговорення