5 945
0
Відмова вивчати математику зменшує кількість однієї з речовин у мозку, що може негативно вплинути на когнітивний розвиток підлітків.
Про це говорить дослідження, опубліковане в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, пише УП.Життя.
Дослідження вдалося зробити завдяки тому, що у Великій Британії 16-річні учні можуть самі вирішувати, припиняти чи продовжувати вивчати математику. Ця ситуація дала змогу науковцям з’ясувати, як саме впливає відмова від вивчення математики на розвиток мозку й мисленнєвих процесів учнів.
В експерименті Оксфордського університету взяли участь 133 учні у віці від 14 до 18 років. Дослідження показало меншу кількість гамма-аміномасляної кислоти в підлітків, які не вивчали математику. Ця хімічна речовина є критично важливою для пластичності мозку в частині, що бере участь у багатьох важливих когнітивних функціях. Зокрема, у мисленні, розв’язанні проблем, запам’ятовуванні, навчанні тощо.
Спираючись на кількість цієї хімічної речовини в мозку кожного учня, дослідники змогли розрізнити тих, хто вивчали або не вивчали математику, незалежно від когнітивних здібностей кожного учасника. До припинення вивчення математики відмінностей в хімічному складі мозку вчені не помітили.
“Підлітковий вік – важливий період у житті, пов’язаний із важливими змінами мозку й когнітивних функцій. На жаль, можливість покинути вивчення математики в цьому віці, здається, призводить до розриву між підлітками, які припиняють свою математичну освіту, і тими, хто продовжують її”, – розповів керівник дослідження Рой Коен Кадош, професор когнітивної нейробіології Оксфордського університету.
За словами професора, поки не відомо, як можна запобігти цій проблемі та її довгостроковим наслідкам.
“Не кожному підлітку подобається математика, тому необхідно вивчити можливі альтернативи, які залучають ту ж область мозку, що й математика, зокрема, вивчення логіки”, – розповів дослідник.
Раніше ми писали, наскільки важливе запам’ятовування для вивчення математики.
Фото: автор – halfpoint, Depositphotos
Обговорення