Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

17 Травня 2021

Уряд розподілив 1,4 мільярда гривень субвенції НУШ

Уряд розподілив 1 мільярд 421 мільйон 334,9 тисяч гривень субвенції місцевим бюджетам “Нова українська школа” у 2021 році.

Відповідне рішення ухвалив Кабмін, повідомили на сайті МОН.

З них – 1 мільярд 21 мільйон 334,9 тисяч гривень видатків розвитку, за рахунок яких закуплять:

  • засоби навчання та комп’ютерне обладнання, меблі (для 1-х класів НУШ), для навчальних кабінетів початкової школи (або структурних підрозділів закладів освіти, що забезпечують здобуття початкової освіти) на суму 986 мільйонів 334,9 тисяч гривень;
  • комп’ютерне та мультимедійне обладнання, пристосування для навчальних кабінетів, засобів навчання, зокрема навчально-методичну та навчальну літературу, зошити з друкованою основою, їхні електронні версії й з аудіосупроводом для пілотних шкіл 35 мільйонів гривень.

Крім того, за 400 мільйонів гривень проведуть супервізію (26 мільйонів 378,4 тисяч гривень, 6,6%) та підвищення кваліфікації педагогічних працівників (373 мільйонів 621,6 тисяч гривень, 93,4%).

Зокрема, в інститутах післядипломної педагогічної освіти комунальної форми власності будуть удосконалювати професійні навички такі категорії:

  • вчителі початкової школи (майбутніх 1-х класів);
  • вчителі закладів загальної середньої освіти, які забезпечуватимуть реалізацію нового Державного стандарту базової середньої освіти (зокрема пілотних закладів освіти);
  • вчителі, які викладають один чи кілька навчальних предметів (інтегрованих курсів) румунською або угорською мовами, за напрямом: формування предметних (галузевих) компетентностей державною мовою;
  • асистенти вчителів.

Також 271 мільйон 634,4 тисяч гривень (68% від загальної суми на підвищення кваліфікації) виділили на послуги з підвищення кваліфікації вчителів 5-11 (12) класів, замовниками яких є заклади загальної середньої освіти.

Нагадаємо, уряд вніс зміни до Порядку та умов надання субвенції “Спроможна школа для кращих результатів” – зміни стосуються напрямів використання коштів і алгоритму їхнього розподілу.

Також уряд затвердив порядок використання субвенції на боротьбу з COVID-19 та його наслідками під час освітнього процесу в закладах загальної середньої освіти на 2021 рік.

Фото: автор – Syda_Productions, Depositphotos


Обговорення