Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

13 Червня 2020

Уряд скасував пробне ЗНО 2020. Воно відбудеться онлайн (ДОПОВНЕНО)

Уряд скасував проведення пробного ЗНО під час карантину. Перше тестування мало відбутися 15 червня.

Про це йдеться в Постанові від 12 червня 2020 р. №480.

Зокрема, цей документ вніс зміни у Постанову Кабміну від 20 травня 2020 р. №392 “Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів”:

“На період дії карантину (до 22 червня, – ред.) забороняється:

відвідування закладів освіти її здобувачами, крім участі у [слово “пробному” виключили] зовнішньому незалежному оцінюванні, державній підсумковій атестації у формі зовнішнього незалежного оцінювання, вступних випробуваннях, єдиному вступному іспиті з іноземної мови, єдиному фаховому вступному випробуванні, атестації у формі тестових екзаменів ліцензійних інтегрованих іспитів “КРОК”, а також здійснення підтвердження кваліфікації моряків, проведення підготовки моряків, членів екіпажів торговельних суден, у тому числі тих, що здійснюють плавання внутрішніми водними шляхами України, та проведення підготовки судноводіїв малих/маломірних суден”.

Заступниця директора Українського центру якості освіти Тетяна Вакуленко в коментарі в Фейсбуці написала, що центр, який відповідає за проведення ЗНО, дізався про це рішення із соціальних мереж.

“Це не МОН чи УЦОЯО забороняє відвідування закладів освіти учасникам під час пробного ЗНО, а рішення Кабінету Міністрів України. Воно з’явилося пізно ввечері, ми про нього дізналися із соціальних мереж і одразу взялись за роботу – шукаємо можливості зробити дистанційну процедуру, вирішуємо питання про учасників, які усе ж прийдуть на ПТ, вивчаємо можливість перенесення тестувань“, – написала вона.

Також освітній омбудсмен Сергій Горбачов на своїй сторінці у Фейсбуці закликав органи місцевої влади, органи управління освітою, керівників закладів освіти та ЗМІ терміново інформувати учнів, батьків та педагогів про скасування пробного тестування, аби вони не їхали до пунктів проведення ЗНО та не наражали себе на небезпеку.

“Працівники УЦОЯО, представники місцевих органів влади, керівники закладів освіти спільно намагалися створити максимально безпечні умови для проведення пробного ЗНО. І замість того, щоб у безпечних умовах складати це пробне тестування, майбутні абітурієнти з віддалених міст та сіл, які в понеділок мали це робити і не знають про скасування пробного ЗНО, наражатимуть себе на зайвий ризик у дорозі, витрачатимуть власні сили та нерви даремно – щоби під пунктом тестування дізнатися, що пробне тестування з української мови та літератури скасували”, – написав він.

Водночас, УЦОЯО на своєму сайті написав:

“Ми просимо вас 15 червня і 17 червня не приходити на пункти проведення пробного ЗНО, окрім відповідальних за пункти та їхніх помічників, а також повідомити про це усім вашим друзям, знайомим, колегам, хто, можливо, також мав би прийти до нас у цей понеділок”.

Центр пропонує учасникам пройти тестування вдома:

15 червня об 11:00 зайти на свою інформаційну сторінку і завантажити тестовий зошит і бланк відповідей з української мови і літератури.

  •   Виконати завдання тестового зошита.
  •   До 19 червня унести свої відповіді до сервісу визначення результатів.
  •   Отримати свій результат за тестування.

17 червня об 11:00 зайти на свою інформаційну сторінку і завантажити тестовий зошит і бланк відповідей із того навчального предмета, який ви обрали для проходження пробного ЗНО.

  •   Упродовж двох днів виконати завдання тестового зошита.
  •   До 19 червня унести свої відповіді до сервісу визначення результатів.
  •   Отримати свій результат за тестування.

“Під час роботи з тестовим зошитом  намагайтеся дотримуватися часових меж і не відволікатися. Сервіс визначення результатів буде працювати з 11:00 15 червня до 18:00 19 червня, наголосили в УЦЯО.

Згодом головний санітарний лікар Віктор Ляшко повідомив, що можливість проведення основної сесії ЗНО в заплановані терміни буде оцінена 20-22 червня.

“Ми працюємо в режимі пом’якшення карантинних заходів, бачимо зростання кількості випадків коронавірусної хвороби, які реєструються щодня на території України, сьогодні Комісія з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій розглянула два показники, оцінка яких 20-22 червня буде свідчити про те, чи буде можливість проведення ЗНО в запропоновані терміни, чи треба буде повернутися до цього питання в подальшому і переглянути, в разі якщо епідситуація на території нашої держави не буде дозволяти провести його у визначені терміни”, – зазначив Ляшко під час брифінгу, передає Українська правда.

Державна прикордонна служба повідомляє, що станом на 10:00 13 червня через КПВВ “Станиця Луганська” на контрольовану територію України прибули 34 абітурієнти.

Нагадаємо, пробне ЗНО цього року мало відбутися 15-17 червня.

До завдань пробного ЗНО зроблять відеороз’яснення.

Також освітній омбудсмен Сергій Горбачов заявляє про можливе скасування зовнішнього оцінювання.

Фото: автор – file404, Depositphotos

Підписуйтесь на наші Facebook та Viber


Обговорення