Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

24 Травня 2021

Вчителів можуть обов’язково вакцинувати проти ковіду – Шкарлет

В Україні опрацьовують механізм введення обов’язкової вакцинації від коронавірусу для вчителів. Однак наразі законодавчо від освітян не вимагають обов’язкового щеплення.

Про це розповів міністр освіти і науки Сергій Шкарлет в інтерв’ю РБК-Україна.

“На сьогодні законодавчо таких обмежень немає, але опрацьовується механізм, враховуючи те, що це потенційний носій вірусу, який перебуває в групі і колег, і дітей. Діти менше хворіють, але вони теж є носіями. Можливо, потрібно в кваліфікаційну характеристику професії внести обов’язково або вакцинацію, або ПЛР-тест”, – наголосив міністр.

На думку глави відомства, така вимога “не виходить за межі прийнятного” і є чимось подібним до санітарної книжки.

Також Шкарлет зазначив, що зараз у школах і дитячих садочках вже 250 тисяч працівників записалися на вакцинацію, а з установ вищої освіти й коледжів – більше 25 тисяч охочих.

“У середньому по всіх установах – це більше 90% усіх працівників. Точно знаю, що в Києві вже навіть почали ревакцинацію. Можливо, назва вакцини Pfizer дасть нам ще більший відсоток охочих”, – додав міністр.

Нагадаємо, за планом уряду, освітяни отримають 1,4 мільйона безплатних вакцин проти COVID-19 у вересні–жовтні 2021 року.

Водночас, головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявляв, що в Україні планують вакцинувати вчителів протягом літа, щоби не закривати школи в наступному навчальному році під час карантину.

Як записатися на вакцинацію освітянам, дивіться за посиланням.

Читайте також Чи бояться освітяни вакцинуватися від ковіду? Результати опитування й пояснення лікарки

Фото: автор – CDC , Unsplash


Обговорення