7 087
0
Верховна Рада призначила Сергія Шкарлета міністром освіти і науки.
Таке рішення ухвалили на засіданні 17 грудня. За призначення проголосували 226 народних депутатів (мінімальна кількість необхідних голосів).
До цього Шкарлет пів року був тимчасовим виконувачем обов’язків очільника МОН.
Нагадаємо, що вчора, 16 грудня, освітній комітет парламенту не підтримав призначення Сергія Шкарлета міністром освіти і науки.
Раніше освітні громадські організації написали відкрите звернення проти призначення Шкарлета міністром освіти і науки.
Підписанти перелічили такі невдалі кроки т.в.о. міністра освіти і науки Сергія Шкарлета:
Також зі зверненнями проти призначення Шкарлета міністром освіти і науки виступили науковці та Києво-Могилянська Академія.
Що відомо про Сергія Шкарлета
25 червня 2020 року Кабмін призначив Сергія Шкарлета т.в.о. міністра освіти і науки. Для цього Кабмін додав ще одну ставку заступника міністра в штатний розпис міністерства – тільки з цієї посади можна призначити т.в.о.
Шкарлет має статуси доктора економічних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України, був ректором Чернігівського національного технологічного університету.
Науковці знайшли плагіат у наукових роботах Шкарлета, після чого це підтвердив Етичний комітет Національного агентства з питань забезпечення якості освіти. Шкарлет подав у суд на нацагенство, де його представляє той самий адвокат, що й соратник Віктора Януковича Андрій Портнов. Портнов також судиться з агенством щодо рішення про плагіат в його роботах
Політичне минуле очільника МОН пов’язане з “Партією регіонів” – у 2010 році Шкарлет балотувався до Чернігівської облради від “Партії регіонів”. Тоді він говорив, що підтримував експрезидента Віктора Януковича. Згодом, у 2015 році Шкарлет безуспішно намагався потрапити до Чернігівської облради від БПП.
Також Шкарлета звинувачували, що він придбав за університетські кошти пікап замість того, щоб скерувати гроші на доплати викладачам чи інфраструктуру закладу.
За Шкарлета в Інституті модернізації змісту освіти призначили нового керівника – Євгена Баженкова, який працював у міністерстві Табачника і фігурував у скандалі про розкрадання майна Фонду соціального страхування.
“Нова українська школа”
Ілюстрація: скріншот ефіру телеканалу “Рада”
Обговорення