Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

10 Березня 2023

Вихователька, звільнена за фото в купальнику, виграла другий суд у своїй справі

У 2017 році завідувачка дитячого садка у селі Бугаївка на Рівненщині Лариса Музика звільнила підлеглу Віту Черешньовську за “аморальні фото” в купальнику на відпочинку з чоловіком, розміщені на особистій сторінці виховательки в Instagram. Черешньовську поновили на посаді і мають виплатити понад 100 тисяч гривень за вимушений прогул та моральну шкоду в сумі 20 тисяч гривень.

Про те, чим завершилася історія із незаконним звільненням “за аморальну поведінку”, розповіло “Суспільне”.

Віту Черешньовську звільнили в перший після декретної відпустки робочий день – “за аморальну поведінку”. Вихователька виграла суд з поновлення, але керівниця звільнила її знову, додавши до наказу пункт “прогул”. Причому який саме прогул мала на увазі очільниця закладу, з’ясувати не вдалося.

6 березня 2023 року Радивилівський районний суд визнав друге звільнення неправильним, а Віту Черешньовську  ухвалив вважати звільненою під час ліквідації закладу. Однак, як зізнається героїня цієї справи, “ця образа залишиться з нею назавжди”, адже їй довелося зазнати кібербулінгу, вагітною відвідувати судові засідання.

Суд також окремо ухвалив спрямувати справу в прокуратуру за статтею 172 Кримінального кодексу України про наявність ознак складу кримінального правопорушення щодо звільнення Черешньовської. Це пов’язано із тим, що директорка закладу, Лариса Музика, не виконала ухвали першого суду.

“Мені не дали навіть до моїх повноважень приступити, хоча мали б мені дати пропрацювати хоча б один день. А так я навіть хвилини не пропрацювала”, – зазначила Віта Черешньовська. Утім, вона не впевнена, що повернулася б до роботи в колектив після цієї ситуації.

Читайте також: “Виплати освітянам ЗЗСО на час простою школи: роз’яснення МОН”.

Фото: “Суспільне”


Обговорення