Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

31 Травня 2023

Як дітям, що завершили навчальний рік за кордоном, зарахують результати в українських школах – пояснення МОН

Результати навчання дітей, які відвідують школи за кордоном, будуть зараховані в Україні.

Про це повідомив на своїй Facebook-сторінці міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.

МОН розробило і затвердило методичні рекомендації щодо окремих питань здобуття освіти в закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану.

Вони стосуються, зокрема, таких питань:

  • забезпечення безперервності здобуття освіти;
  • оцінювання результатів навчання;
  • переведення на наступний рік навчання/ зарахування результатів навчання;
  • отримання документів про здобуття освіти.

За словами міністра, зарахування до шкіл після повернення в Україну здійснюватимуть за заявою одного з батьків, опікунів чи законних представників. Дитину зараховують в ту саму школу, де навчалася раніше, або до іншої (обирають батьки).

Міністерство також рекомендує закладам освіти враховувати всі дані про успішність із закордонних шкіл під час зарахування до української (за предметами, що дублюються в програмі). Для цього потрібна довідка зі школи, де дитина навчалася.

За предметами українського компонента (українська мова, література, історія України) можна пройти оцінювання й отримати річну оцінку.

Також відповідне оцінювання дитина проходить, якщо не має довідки із закордонної школи.

Для 5-8 та 10-го класів таке оцінювання можна проводити у форматі двобальної шкали (“склав/склала” – “не склав/не склала”).

Свідоцтво про здобуття освіти видають дітям, які перебувають за кордоном та навчаються в українських школах онлайн. У разі завершення очного навчання в закладі освіти за кордоном відповідні документи про здобуття освіти визнають в Україні.

Читайте також: “Методичні рекомендації МОН щодо здобуття середньої освіти в умовах воєнного стану – коментар освітнього омбудсмена”.

Ілюстративне фото: ліцей “Голосіївський” № 241, Київ, автор – Марія Брикимова, ГО “Смарт освіта”


Обговорення