Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

2 Серпня 2023

Яким буде НМТ-2024: у МОН розповіли про можливі зміни

Цьогоріч понад 260 тисяч українських випускників складали національний мультипредметний тест із трьох предметів: української мови, математики та предмету на вибір. Однак у 2024 році на школярів чекають зміни в порядку проведення НМТ.

Про це “Фактам” розповів заступник міністра освіти Михайло Винницький.

У 2024 році структуру національного мультипредметного тесту можуть змінити. Абітурієнти складатимуть НМТ не з 3 предметів, як це було цьогоріч, а з 4. У МОН планують, шо тестування триватиме чотири години з перервою. Як зазначив заступник міністра освіти і науки, МОН рухається до практики п’яти предметів, яка існує вже в багатьох європейських країнах, зокрема й у Польщі. Такий тест можуть запровадити вже в 2025 році (три обов’язкові та два на вибір).

“У 2025 році, якщо все буде добре, то випусковий тест для випускників 11-го, а незабаром і 12-го класу буде п’ятипредметним. Але не хочу нікого лякати: в 2024 році буде чотири предмети, і ми працюємо над тим, щоб оголосити, що це будуть за предмети і які будуть програми іспитів уже у вересні. Бо ми розуміємо, що наші абітурієнти готуються впродовж року, щоб скласти тест якнайкраще”, – запевнив Винницький.

МОН також рекомендує закладам освіти за можливості переходити на формат очного навчання. Звісно, за умов дотримання безпеки та облаштування укриттів.

  • Варто зазначити, що частина абітурієнтів цьогоріч мала змогу вступити до закладів вищої освіти без НМТ. Це стосувалося випускників, які складали творчий конкурс або проходили відбір за фізичними здібностями. НМТ також не вимагали від дітей, які вступають із тимчасово окупованих територій. Замість нього, випускники з ТОТ могли пройти індивідуальну співбесіду в режимі онлайн, з використанням VPN.

Читайте також: “Оксен Лісовий пояснив, чому “польський вступ” без ЗНО/НМТ – неможливий”.

Титульне фото: cambridge.ua


Обговорення