Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

17 Квітня 2022

За освітянами, які перебувають на непідконтрольних Україні територіях, збережуть зарплату та посаду — МОН

Міністр освіти і науки розповів про оплату праці педагогічних та непедагогічних працівників в умовах війни.

Сергій Шкарлет в ефірі ранкового шоу “Сніданок з 1+1” повідомив, що вимушений простій сплачується у розмірі двох третин від заробітної плати.

“А у сфері освіти ми маємо Галузеву Угоду між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілка працівників освіти і науки на 2021–2025 роки, згідно з якою керівники установ і закладів освіти повинні забезпечити виплату середньомісячної заробітної плати працівникам (примітка редакції: відповідно до угоди, сторони рекомендують платити середню зарплату)”, – сказав Міністр.

Він підкреслив, що оплата простою, який відбувається не з вини працівників (зокрема й непедагогічних і тих, які працюють за сумісництвом), виплачується в розмірі середньої заробітної плати. Здійснення оплати праці доручено органам управління у сфері освіти місцевих органів виконавчої влади та органам місцевого самоврядування.

“Проведення виплат заробітної плати може здійснюватися, якщо на окупованій території відбувається освітній процес за українськими стандартами та є можливість виїхати на підконтрольну українській владі територію для здійснення казначейських процедур”, – роз’яснив Сергій Шкарлет.

Міністр також зазначив, що освітяни, які перейдуть на освітній процес за російськими стандартами, будуть розцінені як колаборанти та нестимуть кримінальну відповідальність.

“Ми категорично не сприймаємо впровадження освітнього процесу за російськими стандартами. 15 директорів шкіл уже звільнилися, адже не бажають працювати на окупантів. Цим директорам у будь-якому випадку буде виплачена заробітна плата, вони будуть поновлені на роботі після встановлення української влади на цих територіях”, – підкреслив Сергій Шкарлет.

Читайте також: вчителям із окупованої території Запоріжжя збережуть повну зарплату.

Докладніше про те, що відбувається з освітянами з Мелітополя, читайте за цим посиланням.

Слава Україні!

Героям слава!

Переможемо!

Фото: автор – fotosedrik, Depositphotos


Обговорення