3 Листопада 2020
99 326
0
Міністерство освіти і науки опублікувало лист з рекомендаціями щодо організації дистанційного навчання в школах. “Нова українська школа” вибрала найголовніше.
Відповідно до Положення про дистанційну форму здобуття повної загальної середньої освіти, можна:
Отже, під час карантину не потрібно переводити учнів на дистанційну форму. Це буде “традиційна” форма навчання із застосуванням технологій дистанційного навчання.
Важливо: заклад освіти має автономію, тож може сам визначати у своїх освітній/-х програмі/-ах форми організації освітнього процесу для забезпечення дистанційного навчання (навчальні заняття, консультації, вебінари, онлайн-форуми, віртуальні екскурсії тощо).
Так, педрада може вибрати і схвалити конкретні електронні освітні платформи, онлайн-сервіси та інструменти для організації дистанційного навчання, щоби уніфікувати для всіх учителів і класів. Водночас, учитель сам обирає форми, методи й засоби дистанційного навчання, доцільність синхронних або асинхронних занять.
Школі не потрібно розробляти й затверджувати окремі освітню і навчальні програми, адже вона має виконати державні стандарти освіти, незалежно від форми навчання.
Так. Такі дії школи не потребують дозволу. Ба більше, педпрацівники школи самі визначають, чи доцільно використовувати певний навчальний ресурс і чи він відповідає державним стандартам освіти, типовим освітнім і модельним навчальним програмам, мові освіти, іншим вимогам законодавства (якщо не йдеться про ресурси, яким надано гриф МОН).
Потрібно погодити з одним з батьків учня, який має ці протипоказання, як вчителі взаємодіятимуть із ним, а також, які засоби навчання можна використовувати.
Те саме стосується учнів, які не можуть виходити на зв’язок синхронно через поганий інтернет. Потрібно домовитися з ними про інший формат комунікації.
Це дійсно так, тому в МОН радять дотримуватися санітарних правил і норм щодо формування розкладу уроків, безперервної тривалості навчальної діяльності з технічними засобами навчання, тривалості виконання завдань для самопідготовки у позанавчальний час (домашніх завдань).
Окрім того, потрібно нагадувати учням про правильну поставу і вправи для очей, а в разі синхронних занять проводити їх разом із учнями.
У МОН кажуть, що обсяг навчального навантаження не зменшується, а реалізується в синхронному та асинхронному режимах.
Є кілька пунктів:
Засновник закладу освіти може ухвалити рішення надавати вчителям комп’ютери в тимчасове користування.
Поки законодавство не передбачає доплат педагогам, які організовують дистанційне навчання.
Водночас, під час організації дистанційного навчання зберігаються доплати за перевірку навчальних робіт, роботу в інклюзивних класах (групах), надбавки за складність, напруженість у роботі, за розширення зони обслуговування або збільшення обсягу виконуваних робіт, інші доплати і надбавки відповідно до законодавства.
Важливо: дистанційне навчання має організовуватися в межах робочого часу вчителів, з урахуванням режиму роботи закладу освіти. У МОН привертають увагу, що, відповідно до частини першої статті 24 закону “Про повну загальну середню освіту”, робочий час педпрацівника включає час на виконання ним навчальної, виховної, методичної, організаційної роботи та іншої педагогічної діяльності, передбаченої трудовим договором та / або посадовою інструкцією.
Також, щоб уникнути непорозумінь щодо того, що якісь вчителі багато працюють під час дистанційного навчання, а інші - ні, а також щодо якості навчання, у МОН радять:
Батьки мають написати про це заяву в школу, яка провадить таку форму. У ній треба підтвердити наявність умов для дистанційного навчання в синхронному та асинхронному режимах.
Так. Пункт 3 розділу III “Положення…” передбачає можливість реалізувати один із варіантів “ротаційної” моделі змішаного навчання, коли окремі теми частина учнів класу вивчає очно, а інша частина – дистанційно.
Також, з огляду на автономію закладу освіти, можна реалізовувати інші моделі змішаного навчання.
Повністю з листом можна ознайомитись у цьому документі:
5f9fdc9533fa9480698564Дивіться також посібник із організації дистанційного навчання:
ГРИФ_Методичні_рекомендації_дистанційна_освіта_разворотыБільше матеріалів щодо організації дистанційного навчання дивіться у спеціальному розділі на нашому сайті
“Нова українська школа”
Титульне фото: автор – alphaspirit, Depositphotos
Обговорення