750
0
Найнижчий рівень читацької майстерності та лічби серед 4 областей України (Львівської, Дніпропетровської, Запорізької та Харківської) мають учні початкових класів на Запоріжжі: 28% і 31% відповідно. А найкращі показники демонструють школярі на Дніпропетровщині та Львівщині.
Про це йдеться в дослідженні ГО “Навчай для України”, яке проводили з використанням методології DAPA з 23 жовтня до 29 листопада 2023 року.
Ознайомитися з повним текстом дослідження всі охочі можуть нижче або за посиланням.
Загалом, у тестуванні навичок читання та лічби взяли участь 410 учнів від 6 до 9 років.
У Дніпропетровській області лише 9% учнів продемонстрували найнижчий (“синій”) рівень навичок читацької майстерності та 13% учнів – з навичок лічби.
У Львівській області ці показники сягнули 19% та 23% відповідно.
На Харківщині найнижчий рівень з читання мають 14% школярів, а з лічби – 24%.
Водночас, найгірші показники продемонстрували учні початкової школи в Запорізькій області: 28% з читацької майстерності і 31% з лічби.
Частки тих, хто за результатами тестування досягли середнього (“помаранчевого”) рівня з читання та лічби, становлять більше чверті опитаних учнів Дніпропетровської, Запорізької та Харківської областей, а у Львівській області ці частки є дещо меншими:
Однак, близько двох третин опитаних у Львівській області мають високий (“білий”) рівень навичок читацької майстерності (65%), близько половини – на Дніпропетровщині (59%) та Харківщині (56%). У Запорізькій області цей показник найнижчий – 42%.
З лічби високий рівень навичок демонструють:
За даними дослідження, у Львівській області потребу у проведенні заходів з надолуження освітніх втрат мають 50% опитаних школярів і школярок, у Дніпропетровській – 53%, у Харківській – 61%, а в Запорізькій – 70% учнів.
Дослідники припускають, що така різниця в результатах між Львовом і Дніпром, з одного боку, та Харковом і Запоріжжям, з іншого, викликана тим, що школярі в останніх двох областях уже другий рік вчаться лише дистанційно.
Navchaj-dlya-Ukrayiny_WEBЧитайте також: “78% освітян з прифронтових територій відчувають спустошеність і постійну втому: результати дослідження”.
Титульне фото – “НУШ”; інфографіка в тексті – ГО “Навчай для України”
Обговорення