Напишіть нам

Всі проєкти

Всі теми

9 Червня 2022

МОН затвердило нову концепцію патріотичного виховання

Міністерство освіти і науки затвердило Заходи щодо реалізації Концепції національно-патріотичного виховання в системі освіти України до 2025 року.

Про це йдеться в наказі МОН від 06.06.2022 №527.

Серед основних складових національно-патріотичного виховання в концепції виокремлені громадянсько-патріотичне, духовно-моральне, військово-патріотичне та екологічне виховання.

Метою національно-патріотичного вихованим визначено становлення самодостатнього громадянина-патріота України, гуманіста і демократа, готового до виконання громадянських і конституційних обов’язків, до успадкування духовних і культурних надбань українського народу, досягнення високої культури взаємин, формування активної громадянської позиції, утвердження національної ідентичності громадян па основі духовно-моральних цінностей Українського народу, національної самобутності.

Також у документі докладно прописані заходи до 2025 року для:

  • удосконалення нормативно-правової бази щодо національно-патріотичного виховання (зокрема, розроблення законопроєкту “Про національно-патріотичне виховання”);
  • створення соціально-педагогічних умов для реалізації національно-патріотичного виховання;
  • зміни змісту й форми національно-патріотичного виховання;
  • організації інформаційно-просвітницької роботи у сфері національно-патріотичного виховання;
  • розвитку військово-патріотичного виховання.
62a0421e24258666156501

Завантажити документ

Нагадаємо, МОН уже проводить роботу щодо внесення змін в українські освітні програми у звʼязку з російською воєнною агресією.

Також у житомирських школах більше не вивчатимуть російську мову, а МОН виключило з переліку підручників, у яких є потреба у 2023 році, книжки російською мовою для класів з українською мовою навчання.

Слава Україні!

Героям слава!

Переможемо!

Фото: автор – Max Kukurudziak, Unsplash


Обговорення